יום שלישי י"ב בסיון תשפ"ד 18/06/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

יש לי מושג

מצא את המונה המשותף

מהו המספר המשותף לפרשת 'נשא', פרק קי"ט בתהילים ומסכת 'בבא בתרא'?

נ. ליברמן ז' בחשון תש"ע - 25/10/2009 05:50
המספר 176 משותף לפרשת 'נשא' שבחומש במדבר, לפרק קי"ט שבתהילים ולמסכת האחרונה שבתלמוד הבבלי, מסכת 'בבא בתרא', אשר מיוחדים במינם בשל אורכם.

מספר זה מונה ומייצג את אורכם בקנה מידה משתנה, של קטעי מקרא/ תלמוד אלו, אשר הינם הארוכים ביותר בקטגוריה אליה הם משתייכים.
פרשת נשא, הפרשה השניה שבחומש במדבר, מתפרשת על שלושה פרקים בלבד, ולמרות זאת, הינה הארוכה ביותר מכל פרשיות התורה, אורכה עומד על: 176 פסוקים.

פרק קי"ט שבתהילים, אף הוא הארוך ביותר מכל פרקי התהילים של דוד המלך, ואף הינו הפרק הארוך ביותר שבמקרא, אורכו עומד על: 176 פסוקים.

מסכת בבא בתרא, המסכת השלישית שבסדר הרביעי שבמשנה, סדר 'נזיקין' הינה המסכת הארוכה ביותר בתלמוד, ואורכה עומד על... 176 דפים.
 1. 1. בשינוי קטן.
  מנחם 29/10/2009 01:18
  מספר דפי מסכת בבא בתרא אמנם מגיע לקע"ו, אבל בל נשכח שאין דף א', כך שיש 'רק' 175 דף במסכת.
  פרט נוסף לציון: מיספור הדפים הוא מלאכותי, ונוצר על ידי מדפיס כלשהו, בעוד מספר הפסוקים בפרשת נשא וב'תמניא אפי' הוא מוחלט.