יום רביעי י"ג בסיון תשפ"ד 19/06/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

יש לי מושג

זוגות זוגות

פעמיים בכל התנ"ך מופיעות ברצף חמש מילים, בנות אותו מספר מועט של אותיות.

נ.ליברמן ד' בתשרי תש"ע - 22/09/2009 06:04

פעמיים בתנ"ך מופיע רצף של חמש מילים, אשר המיוחד שבהן הינה העובדה כי הן מורכבות כולן, משתי אותיות בלבד, רצף האותיות המינימלי, הדרוש על מנת ליצור מילה בעלת משמעות ב לשון הקודש.

הפעם הראשונה מופיעה בחומש בראשית, פרק ל"ה, פסוק  י"ז, בדבריה של המיילדת אל רחל אמנו, בלידתה את בנימין: "וַיְהִי בְהַקְשֹׁתָהּ בְּלִדְתָּהּ וַתֹּאמֶר לָהּ הַמְיַלֶּדֶת אַל תִּירְאִי (1) כִּי (2)  גַם (3)  זֶה  (4) לָךְ  (5) בֵּן."

הפעם השניה מופיעה בחומש שלאחריו, חומש שמות, בפרק י"ז, פסוק ט"ז, לאחר מלחמת עמלק בעם ישראל ברפידים: "וַיֹּאמֶר (1)  כִּי (2)  יָד (3)  עַל (4)  כֵּס (5) יָהּ מִלְחָמָה לַיהוָה בַּעֲמָלֵק מִדֹּר דֹּר".

 1. 3. ...ועוד שנים!
  מנחם 24/09/2009 17:48
  . שמואל א כ,כט:
  וַיֹּאמֶר שַׁלְּחֵנִי נָא כִּי זֶבַח מִשְׁפָּחָה לָנוּ בָּעִיר וְהוּא צִוָּה-לִי אָחִי וְעַתָּה אִם-מָצָאתִי חֵן בְּעֵינֶיךָ אִמָּלְטָה נָּא וְאֶרְאֶה אֶת-אֶחָי עַל-כֵּן לֹא-בָא אֶל-שֻׁלְחַן הַמֶּלֶךְ: ס
  4. מלכים א ג,כו:
  וַתֹּאמֶר הָאִשָּה אֲשֶׁר-בְּנָהּ הַחַי אֶל-הַמֶּלֶךְ כִּי-נִכְמְרוּ רַחֲמֶיהָ עַל-בְּנָהּ וַתֹּאמֶר בִּי אֲדֹנִי תְּנוּ-לָהּ אֶת-הַיָּלוּד הַחַי וְהָמֵת אַל-תְּמִיתֻהוּ וְזֹאת אֹמֶרֶת גַּם-לִי גַם-לָךְ לֹא יִהְיֶה גְּזֹרוּ:
 2. 2. תיקון נוסף:
  מנחם 23/09/2009 01:47
  ויולד נח (2) את (2) שם (2) את (2) חם (2)
 3. 1. תיקון
  אבנר 22/09/2009 21:19
  בספר נחמיה פרק ב פסוק ב' יש עוד רצף של 5 מילים בעלות 2 אותיות : ... זה כי אם רע לב .