יום שלישי י"ב בסיון תשפ"ד 18/06/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

יש לי מושג

איזוהי סוכה גדולה?

מה היה גודלה של הסוכה הגדולה ביותר בעולם? היכן היא הוקמה ומהו האבסורד?

נ. ליברמן י"ז בתשרי תש"ע - 05/10/2009 06:07

הסוכה הגדולה ביותר בתבל הוקמה דווקא במדינה שבה במשך שנים ארוכות לא הורשו היהודים להקים סוכה, כחלק מן המגמה להשכחת היהדות.


הסוכה, אשר הוקמה בשנת ה'תשס"ו ביוזמתו של הרב הראשי לרוסיה, הרב בערל לאזר ונשיא איגוד הקהילות היהודיות ברוסיה ובמדינות חבר העמים ר' לב לבייב, היתה מוצבת במוסקבה בירת רוסיה והשתרעה על שטח של 1600 מ"ר. צורת הסוכה היתה רבועה, באורך וברוחב של ארבעים מטרים.


הסוכה שימשה מעין מרכז רוחני במשך שבעת ימי חג הסוכות, והתקיימו בה שיעורים רבים, אשר דנו בעניני החג. ארוחות חג הוגשו בסוכה, ונערכו בה חגיגות 'שמחת בית השואבה'.


הסוכה הגדולה ביותר בארץ ישראל, נבנתה על ידי חברת 'אריאל' בשיתוף עם חברת החשמל שנה לאחר בניית הסוכה הגדולה בתבל, בשנת ה'תשס"ז בכיכר ספרא שבירושלים, והיתה קטנה פי יותר משלושה מן הסוכה המוסקבאית. צורת סוכה זו היתה מלבן, כששתיים מדפנותיה הן באורך של 30 מטרים, והשתיים הנותרות - 16 מטרים, בשטח של 480 מ"ר.

סוכה זו כונתה בשם 'סוכת האור', מפני שהיתה מקושטת באלפי נוריות חשמל, הסוכה עוצבה באופן שמזכיר את חומת ירושלים והיתה עשירה במיצגים אומנותיים. בסוכה, אשר עמדה על תילה במשך כל ימי החג התקיימו אירועי 'שמחת בית השואבה', בהם השתתפו רבים, ביניהם שליחי מוסד 'ספר השיאים של גינס', אשר באו לבחון את אפשרות הכתרת הסוכה בתואר 'הסוכה המוארת הגדולה ביותר', ואישרוה.