יום ראשון כ"ד בכסלו תשפ"ב 28/11/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

כלכלה

כנס ראשון של ה-OECD בישראל

לראשונה יתקיים השנה בירושלים כנס ועידת התיירות של ארגון OECD. חמישים שרי תיירות ונציגי המדינות החברות בארגון צפויים להשתתף בכינוס החגיגי בו ישתתפו גם נשיא המדינה וראש הממשלה

יוסי בלוך, ג' בתמוז תש"ע - 15/06/2010 12:15
כנס רשמי ראשון של ארגון ה-OECD יתקיים בישראל: מנכ"ל משרד התיירות, נועז בר-ניר, יציג ביום ה' הקרוב, במסגרת ישיבת ועידת התיירות של הארגון, את היערכות ישראל לאירוח הוועדה ה-86 של הארגון, בירושלים, בחודש אוקטובר. 

לכנס אשר יתקיים בישראל – לראשונה מאז הצטרפותה לארגון, גם יוקרה וחשיבות מיוחדת, נוכח החלטת ראשי הארגון לחרוג ממנהגם לקיים את ישיבות הוועדה בפאריס – ולקיימה, הפעם, בירושלים. הבחירה בישראל בכלל ובירושלים בפרט, מהווה הבעת אמון בתעשיית התיירות של ישראל ובפוטנציאל הכלכלי שלה. בנוסף, הוחלט לערוך, בהמשך לישיבת הוועידה, כינוס של שרי התיירות של המדינות החברות ואישים מובילים בתחום התיירות והכלכלה העולמית.

לוועידה ה-86 של הארגון, יוזמנו 50 שרי תיירות ונציגי המדינות החברות בארגון, לצד מדינות נוספות. הוועידה, בחסות שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב, תתקיים במעמד נשיא המדינה שמעון פרס, ראש  הממשלה בנימין נתניהו, נגיד בנק ישראל סטנלי פישר, מזכ"ל ארגון התיירות העולמי, ראשי תעשיית התיירות בארץ ובעולם ואישים בכירים מן הכלכלה העולמית ובמשק הישראלי. 

הכנס יימשך שלושה ימים, בין ה- 20-22/10 ויעסוק בנושא "צמיחה ירוקה", כנגזרת מתוכנית ה-OECD לפיתוח וקידום מדיניות ירוקה כאמצעי לצמיחה כלכלית. הוועידה תדון באספקטים התיירותיים של התוכנית ותדון בדרכים בהן יכולה התיירות לתרום בהן פיתוח מוצר תיירותי ירוק, השפעות אקולוגיות על התיירות, מיצוי הזדמנויות עסקיות – ירוקות ועוד. בתום ימי הכנס, יקיימו המשתתפים סיורים ברחבי הארץ ויבקרו באתרי תיירות שונים. 

שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב, אמר, כי "להצטרפותה של ישראל לארגון ה-OECD חשיבות רבה לבניית תדמית חיובית לישראל. תדמית חיובית שכזו תשפיע גם על בחירת התייר לבקר בישראל ועשויה למשוך יזמים זרים להשקיע בישראל, בין היתר בתחום התיירות. החלטת וועידת התיירות לקיים את וועידתה השנתית בירושלים ולתת לה נופך חגיגי ויוקרתי, עם הזמנתם של שרי התיירות של המדינות החברות, הנה הבעת אמון חשובה ובעלת משמעות נוספות לקידום התיירות ולשיפור תדמיתה של ישראל בעולם".