שבת י' בחשון תשפ"ב 16/10/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

כלכלה

גפני: החלטת המפקח על הבנקים

הזוגות הצעירים לא יוכלו יותר לרכוש דירה עם הגדלת 10% משווי הדירה במימון - יו"ר ועדת הכספים ח"כ ר' משה גפני על החלטת המפקח על הבנקים: "ההחלטה היא מכה קשה לזוגות צעירים המעוניינים לרכוש קורת גג, שלא יעמדו בה" וגם - בירושלים זועמים על אי התקדמות בנושא: "אטיאס משלה אותנו"

איתן פריד, י"ד בסיון תש"ע - 27/05/2010 12:55
ההוראה החדשה של המפקח על הבנקים, היא מכה קשה לזוגות צעירים. כך אמר גפני על ההחלטה שפרסם המפקח על הבנקים. גפני אמר כי זוגות צעירים מייחלים לרכישת דירה ראשונה וקורת גג למגורים, "כעת על פי ההוראה החדשה, הם יצטרכו לממן במזומן ובכוחם 10% נוספים מהסכום שתכננו להוציא על רכישת דירה, כלומר 40% במקום 30% משוויה של הדירה שגם כך עלותה יקרה מדי, הם פשוט לא יעמדו בזה, לא יוכלו לרכוש קורת גג".  

ח"כ הרב גפני אמר עוד כי "הוראת המפקח על הבנקים אולי טובה להורדת המתח בשוק הדיור, אבל את המחיר ישלמו בעיקר השכבות החלשות. אני מכיר בעובדה כי יש צורך לדון בכל הנושא, אבל אסור לשכוח את הזוגות הצעירים שרוכשים את דירתם הראשונה. החלטה גורפת בנושא,  תפגע בהם" אמר גפני.

אטיאס משלה אותנו

בתוך כך, יו"ר "התנועה למען ירושלים ותושביה" מביע קובלנות על הפתרונות המוזרים לדיור אותם מעמידים בפני תושבי הבירה: "לא ניתן להשלות את תושבי ירושלים בנושאי דיור וכלכלה", אומר חיים מילר, ומוסיף: "כרגע אין בניה בירושלים".

"לא ניתן להשלות את תושבי ירושלים בנושאי דיור וכלכלה, כיום אין בניה בירושלים והציבור "נתקע" ללא פתרונות דיור מעשיים" – כך קובע יו"ר "התנועה למען ירושלים ותושביה", חיים מילר, בהתייחסו לדברי שר הבינוי והשיכון, הרב אריאל אטיאס, שאמר כי: "אנו דוחקים בראש הממשלה, בנימין נתניהו, לאשר ולאפשר את פיתוחה והתרחבותה של שכונת רמת שלמה, כמובן תוך בחירת העיתוי הראוי, ובתיאום הרצוי". 

בנושא זה קבע מילר כי עד שלא ירחיבו את התחום המוניציפאלי של ירושלים לא יתקדם דבר וחצי דבר בנושא פתרונות הדיור לזוגות צעירים בירושלים, "לא יכול להיות מצב שמנכ"ל משרד השיכון יכריז השכם והערב כי הרחבת התחום המוניציפאלי זה הפתרון וכולם יתעלמו מכך" – זועק מילר.

מילר מתייחס גם  להודעה הדרמטית של שר השיכון על מכרזי "מחיר למשתכן" ואשר במסגרתו ישונו סדרי העדיפות כך שלא רק משפחות גדולות תוכלנה לזכות בדירות אלא מעתה אף זוגות צעירים שרק נרשמו לנישואין יצטרפו להגרלה. לטענתו של מילר גם שר השיכון עצמו מתנה את המהלך כולו בכך שיהיו דירות ובזול וכל זמן שלא יקשיבו לדעתו המקצועית של מנכ"ל משרד השיכון בנוגע להרחבת התחום המוניציפאלי של ירושלים לא יהיה פתרון של ממש לבעיות הדיור של הזוגות הצעירים והמגזרים השונים של האוכלוסיה בירושלים.