יום שני ב' בטבת תשפ"ב 06/12/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

כלכלה

ישראל - כבר חלק אינטגראלי מה-OECD

המשבר באירופה מוכיח עד כמה חשובה ישראל לארגון ה-OECD, כשמתמודדת טוב בהרבה ממדינות אחרות שחברות בארגון עם המשבר, כך יאמר השבוע יו"ר איגוד התעשיינים למנכ"ל הפורום הכלכלי היוקרתי, שישראל חברה חדשה בו

איתן פריד, י"א בסיון תש"ע - 24/05/2010 22:37
שרגא ברוש נשיא התאחדות התעשיינים ויו"ר לשכת התיאום של הארגונים הכלכליים יצא לפריז ביום ד'  לאסיפה השנתית של ארגון BIAC (ארגון העסקים של OECD) במהלכה ידונו בקבלת התאחדות התעשיינים כחברה מלאה בארגון; כמו כן, יקיים ברוש פגישות עם נשיאי התאחדויות התעשיינים של ארצות ה- OECD ועם אנחל גורייה, מזכ"ל OECD.

במקביל לאסיפה השנתית של ארגון ה-BIAC, מתקיים כנס השרים של ארגון ה-OECD, בו ייקחו חלק, ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שר אוצר, יובל שטייניץ, שר התמ"ת בנימין פואד בן אליעזר ושר החוץ אביגדור ליברמן. 

כמו כן, יצטרף אל ברוש, לפגישותיו בפריז, דן קטריבס, ראש אגף סחר חוץ וקשרים בינלאומיים בהתאחדות התעשיינים, אשר יזם והוביל, ב-15 השנים האחרונות, את הצטרפות ישראל לארגון OECD .

יצוין כי התאחדות התעשיינים משמשת ב- 5 השנים האחרונות כמשקיפה בארגון העסקים של ה-OECD, BIAC. התאחדות התעשיינים מצפה לשדרוג מעמדה לחברות מלאה בארגון, על מנת שתוכל לקחת חלק בדיונים על התוויית מדיניות ה-OECD בתחומי העסקים והתעשייה.
 
הארגון מקיים יחסים עם קהילת העסקים ועם האיגודים מקצועיים באמצעות הועדה המייעצת של ארגוני עסקים ותעשייה (BIAC) ,(TUAC) הועדה המייעצת של איגודי העובדים. שתי הועדות בעלות מעמד של גופים מייעצים לארגון וועדות הסמך שלו.  BIAC נוסד ב-1962 כארגון עצמאי וזכה להכרה רשמית מצד ארגון ה- OECD, כמייצגת קהילת העסקים של ה OECD.

ב -BIAC שותפים במעמד של חברים מלאים ארגוני התעשייה והמעסיקים של המדינות החברות בארגון ה-OECD ובמעמד של משקיפים ארגוני תעשייה של סין, הודו, ברזיל, רוסיה וכמובן ישראל. ארגון BIAC מכסה את כל נושאי המדיניות הכלכלית הנדונים בארגון ה-OECD באמצעות 34 ועדות וקבוצות מדיניות (Policy Groups).

היעדים העיקריים של BIAC כוללים: מתן התייחסות בנוגע לקווי מדיניות והמלצות פעולה המתגבשים בארגון ה OECD מנקודת הראות של הסקטור הפרטי; עמידה על מתן מענה לצורכי קהילת העסקים והתעשייה במסגרת הכלים שמעמיד ה OECD ביישום מדיניותו; העברת מידע מוקדם בדבר יוזמות חדשות מטעם ה OECD והשלכותיהן על המגזר הפרטי. 

 "אנו מודים למזכ"ל הארגון אנחל גורייה וליועץ המשפטי ניקולה בנוצ'י, על תרומתם לקבלת ישראל לארגון", כך על פי נאומו המתוכנן של ברוש, "המשבר הנוכחי באירופה מוכיח כי לישראל מקום בארגון, זאת לאור היציבות שהפגין המשק הישראלי והחוסן היחסי בהשוואה לחברות OECD אחרות. צירוף ישראל  ל-OECD מתרחש בזמן ששיתוף הפעולה ברמה הבינלאומית הופך לחשוב מתמיד".