יום חמישי ד' בתשרי תשפ"ג 29/09/2022
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

כלכלה

בעקבות הקפאת הבניה ביו"ש: מפעלים ישראליים עוברים לסין

הקפאת הבניה בישראל נותנת את אותותיה גם במישור הכלכלי של המדינה. כך, למשל, ההקפאה מונעת ממאיר כהנא, להרחיב את מפעל הצעצועים שברשותו. הוא שוקל להעביר את פס הייצור לסין, דבר שיגרום להפסדים של מיליונים למדינה. שר הביטחון יכריע

ראובן שטיין, ל' בניסן תש"ע - 14/04/2010 15:09
הקפאת הבניה בישראל נותנת את אותותיה גם בהיבט הכלכלי של מדינת ישראל. כך, למשל, עסקים שרוצים להתרחב, נאלצים לבחון אופציות חלופיות. החלופות הזולות, מיותר לציין, הן במזרח הרחוק.

מאיר כהנא ממודיעין, הקים לפני 17 שנה מפעל צעצועים בשם 'ישראטויס', הממוקם באזור התעשייה ברקן שבשומרון. המפעל מייצר צעצועים ומשחקי קופסא לשיווק בישראל ובחו"ל ומעסיק כיום 60 עובדים.

"בשנים האחרונות התחלנו להתפתח למדינות נוספות", אומר כהנא בשיחה עם 'טוג', "רצינו להתרחב ולפני שנתיים וחצי, בערך, רכשנו שטח נוסף באזור, כדי להגדיל את המפעל לשטח של כ-7000 מ"ר ולהכפיל את מספר העובדים ל-120".

לדבריו, "סיכמנו עם חברות בחו"ל על רכישת מכונות וציוד חדישים וכבר היה מתוכנן לייבא אותם לארץ. אבל בחודשים האחרונים גילינו שאנחנו לא יכולים, בגלל ההקפאה".

כהנא בדק אפשרות לעבור למקום אחר אך גילה כי כל האופציות יקרות יותר. "יצאתי לסין כדי לבדוק את האפשרות להעביר את החברה לשם, והופתעתי מההצעות הזולות  שקיבלתי.