שבת כ"ב באדר א תשפ"ד 02/03/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

ספר

ספר הכוזרי

מו"ל: מכון "מחשבת נבונים"

ספר הכוזרי מלווה את עם ישראל משך מאות בשנים, לא מש משולחנם של גאונים, דרשנים, למדנים ופשוטי עם, והיה לאבן יסוד בהסברה יהודית ומחשבת ישראל בכל הדורות. גדולי ישראל – בהם הגר"א זי"ע – הפליאו בשבחו של הספר ומחברו הגדול ובמעלת חיזוק האמונה ויראת שמים שיש בין שורותיו.

בשיחות שמקיים מלך כוזר – "הכוזרי", במטרה לגלות ולהגיע אל האמונה הנכונה והאמיתית, מבקש ללמוד את יסודות היהדות מפי "החבר", שמסביר לו בטוב טעם ומשיב על כל ספקותיו. בין דפי הספר ישנם הסברים מעמיקים לעניינים רבים שעומדים בחלל העולם היהודי לדורותיו, בתחום האמונה ומחשבת ישראל.

המהדורה הנוכחית היא הראשונה שיוצאת לאור בצורה מהודרת ומנוקדת בתרגום הידוע ביותר הוא של רבי יהודה אבן תיבון, שיצא שמו לתהילה בדקדוקו ועושר לשונו, ובתרגום ספרי יסוד חשובים ורבים שיצא מתחת ידו.

לפני כל קטע מופיעה תמצית קצרה שמטרתה היא להכניס את הלומד לתוך הענין שעומד בפניו, בשפה קלה וקצרה, כך שייקל עליו להתעמק בלשונו העמוק של הכוזרי.

מתאים לכל גיל ומעמד ובמיוחד לתלמידים/ות במערכות הלימודים.

הספר יצא לאור לאחרונה בעריכת מכון "מחשבת נבונים" וניתן להשיגו בחנויות הספרים המובחרות.


(הרשל הקורא)