יום חמישי כ' באדר א תשפ"ד 29/02/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

ספר

מצות ספירת העומר

מצות ספירת העומר


בשורה משמחת לעולם התורה בהופעתו של הספר מצות ספירת העומר במהדורה חדשה ומורחבת.

הספר יצא לראשונה לפני כשלושים שנה, ומאז יצא בכמה וכמה מהדורות, המעוטרות בהסכמתם ובברכתם של גדולי ופוסקי הדור שליט"א.

תלמידי חכמים וצורבים רבים שיבחו מאד את הספר אשר היה להם לתועלת מרובה בלימוד עניני המצוה והלכותיה, ואף רבנים ומגידי שיעורים חשובים מצאו בו את אשר חפצה נפשם, ונעזרו בו כספר יסוד להכנת שיעורי תורה בנושאים הללו.

שמועות טובות אלו אשר הגיעו לידיעת המחבר בכתב ובעל-פה במשך שנים רבות, היו נר לרגליו והוסיפו עוז ותעצומות להרחיב את היריעה ולהוציא את הספר במהדורה מחודשת, ולאחר הרבה עמל ויגיעה הופיעה המהדורה הנוכחית עם הוספות חשובות ואף נערכו ונכתבו מחדש הרבה מהנושאים.

"מצות ספירת העומר" –כשמו כן הוא- ספר יסוד ללימוד עניני המצוה לכל פרטיה הן בחלק הלמדני והן בחלק ההלכתי, בו ימצא המעיין אוצר בלום של דברי הראשונים והאחרונים בכל עניני המצוה והלכותיה, בתוספת ברורים ובאורים.

כמו כן,נתבארו באר היטב ההלכות בשלחן ערוך בנושא זה ובתוספת מרובה של ברורים וחקרי הלכות מספרי השו"ת.

במהדורה שיצאה לאור בשנת תשנ"ו נלווה לספר חלק חדש, והוא "הלכות ימי העומר" על ההלכות ומנהגי האבלות של ימי הספירה, ועל פי עצתו של אחד מגדולי הדור שליט"א, יצאו שניהם לאור בספר אחד, וכן נעשה גם במהדורה הנוכחית וגם בחלק זה נכללו תיקונים והוספות.

יחודו של הספר הוא גם בעריכתו בצורה בהירה מאד ובסדר נפלא, אשר בנקל יוכל כל מעיין למצוא את מבוקשו ואת אשר חפצה נפשו, הן לזה שלומד ועוסק בעניני המצוה והן לזה שלא עוסק עתה בענינים אלו ומבקש תשובה ופתרון לשאלה מסויימת, בלימוד או בהלכה למעשה.

הספר מחולק לפרקים, לסימנים וסעיפים, ולכל אחד כותרת בראשו, וגם כותרת משנה לכל סעיף, כמו כן, נערכו סיכומי הנושאים וההלכות, המופיעים הן בתוך הסימנים לפי מה שנראה לצורך הענין, והן בסופו של כל פרק.

המחבר שליט"א זכה להוציא לאור עוד ספרי הלכה נודעים ומהם ספר "פני השולחן" על הלכות ברכות הנהנין, ונברכהו שיזכה להמשיך בפועליו לזיכוי הרבים, ולהפיץ מעינותיו חוצה להגדיל תורה ולהאדירה.

(צבי סופר)
 1. 2. האם ניתן לפרסם בעולם הספר עוד ספרים [לל"ת]
  חיים 30/07/2009 00:17
 2. 1. ספר יפה מאוד
  אלימלך 04/05/2009 16:17
  כיף לראות שגם בנושא שכבר יצאו עליו כל כך הרבה ספרים, עדיין ניתן למצוא ספרים חדשים ומעניינים.