יום חמישי כ' באדר א תשפ"ד 29/02/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

ספר

streenet.com

טרם תשקע השמש

מחבר: צפורה אדלר
מו"ל: רובינשטיין ספרים

הכריכה האחורית:

הוא עמד ללחוץ על לחצן ה'אנד' שבטלפון, אך הבחין שבטי לא ניתקה עדיין. היא חיכתה שהוא ינתק ראשון. ליבו לא נתן לו לסיים את השיחה. היה לו עוד משהו לומר לה, אך לא היו לו כוחות נפש לבטא זאת. במאמץ על, כשגרונו נחנק מדמעות, אמר לה: "בטי תבקשי גם מהילדים להתפלל עלי! הקדוש ברוך הוא, וודאי לא יסרב לתפילה ולדמעות של ילדים!!!"

***

שלהי שנת 1998 מוצאת את זאיר קרועה ושסועה במלחמת אזרחים עקובה מדם. מנהיג המרד, ג'וזף מוריאטו, איחד סביבו את כל הוחות המתנגדים למשטרו של הנשיא הרודן, מובוטו ססה סקו, והחל לצבור נצחונות מזהירים נגד כוחות הממשלה.

ראובן רוטרמן, יהודי שומר תורה ומצוות מברוקלין שבניו יורק, מגיע לזאיר לשם רכישת יהלומים גולמיים מהמכרות בקרבת הבירה קינשסה. בחמש עשרה השנים האחרונות הוא היה עושה זאת פעמים מספר - במשך השנה, אך הפעם הכל שונה. הוא מוצא לפתע את עצמו מוקד התעניינות לכוחות היריבים בזאיר. כל צד מנסה להגיע אליו ראשונה. ארצות הברית מצטרפת אף היא למירדף. ראש הדסק האפריקאי בסי.איי.אי., אלן פורד, המכונה 'גנרל' מגיע בעצמו לנהל את החיפוש אחר ראובן.

בנסיון לחלץ את עצמו מרודפיו, הוא חוצה את יערו העד הזאירים במסע מדהים ועוצר נשימה במטרה לחצות את הגבות לאוגנדה השכנה ומשם הבייתה, אך במקום לאוגנדה הוא מגיע ל...

***

מה הפך את ראובן לפופולארי כל כך? מדוע מסכן ראש הדסק האפריקאי את עצמו להגיע לארץ השסועה שבה הוא לא נחשב לאורח רצוי? מה ממריץ את ראובן בדקה תשעים ותשע להגיע במהירות האפשרית לניירובי שבקניה?

שאלות אלה ואחרות, מגיעות אל פתרונן המופלא בדקות האחרונות טרם תשקע השמש...

(מגיש: הערשל הקורא)