יום חמישי י"ב בתמוז תשפ"ד 18/07/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

ספר

streenet

מעבר חציה

מחבר: צפורה אדלר
מו"ל: רובינשטיין ספרים

מהכריכה האחורית:

אוליבר ווסט עמד לסיים את ארוחת הערב שלו במסעדת הבית הלבן, כשהמזוודה, שהייתה מוצמדת לידו השמאלית באזיקים, השמיעה צפצוף אזעקה שהקפיץ אותו ממקומו וגרם לו להפוך את קנקן המיץ שעל השולחן.

אוליבר לא הקדיש כל מחשבה למיץ הצהבהב שנזל עכשיו מהשולחן על מדיו הלבנים. הוא כלל לא הרגיש כיצד הנוזל מרטיב אותו. עיניו היו מרוכזות בנורה הקטנה שבראש המזוודה שלא חדלה לצפצף. ההבהוב בצבע אדום בישר לו, כי נוצר מצב רציני ביותר. ההוראות ששוננו במוחו למצב כזה חלפו בראשו במהירות. היה ברור לו מה עליו לעשות.

בחלקיק השנייה לפני שקם ממקומו, עוד קיננה בליבו תקווה, כי זוהי רק תקלה קטנה של מערכת האזעקה. הוא ציפה שהאזעקה תיפסק, אך זו לא חדלה.

בתוך הצפצוף שמע עכשיו לחשוש: "סכנה. עדיפות מספר אחד".

הוא ידע כי הלחשוש הבא יצווה עליו: "צור מגע עם הנשיא במהירות האפשרית".

הוא פנה כמעט בריצה לעבר הדלת. בצאתו מהחסדר, חצה תוך כדי ריצה את המסדרון הארוך שהוביל לאגף המערבי של הבית הלבן, מקום ישיבתו של הנשיא.

מדוע הופעלה האזעקה? מה גרם להיווצרות המצב הקריבטי? וכיצד קשור נחמן, יהודי שומר תורה ומצוות המתגורר בניו יורק, לכמעט קריסה של מערכות הטילים המתוחכמות ביותר של ארצות הברית?


()