יום חמישי י"ב בתמוז תשפ"ד 18/07/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

ספר

streenet.com

שם נרדף

מחבר: מ. ארבל
מו"ל: אור זהב


אירוע שקרה לפני 160 שנה בפראג, מטיל את צילו הארוך על מלחמת 'אל אקצה' בתשס"א. מהו החיבור הבלתי אפשרי הקושר ביניהם? וכיצד מאיים מאבקה של צ'צ'ניה הכבושה על חייו של אחד האישים המפורסמים בעולם?

זכרו של אסון משנות ילדותו של הרב שמואל בילד, תלמיד - חכם מפורסם ור"מ בישיבה ידועה בירושלים, מדריך את כל מהלך חייו. הוא יוצא למסע של חיפושים בחו"ל, כדי לגלות את עקבותיהם של שרידי המשפחה שבה פגע המאורע. החיטוט מוביל אותו לפתחה של פרשיה היסטורית עלומה, אך מעורר מרבצו אויב קשה ומסוכן, ומרגע זה ואילך הוא נרדף על צווארו.

מארג של חוטים סמויים נפרש על פני ארצות רבות, בסיפור חיים מרתק החוצה את גבולות הזמן, ומציע הסבר מדהים למצב הקשה אליו נקלע היישוב היהודי בארץ ישראל בחורף תשס"א.

שם נרדף הוא ספרו החמישי של מ. ארבל, סופר רבי המכר שהפכו למושגים מוכרים ואהובים ביהדות החרדית: "קשר גורדי", "בלתי הפיך", "עין בעין", ו"סיכון מחושב".


()