יום חמישי י"ב בתמוז תשפ"ד 18/07/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

ספר

סיפור לחג

סיפור לחג ג'

מחבר: יאיר וינשטוק

מתוך הכריכה האחורית:

"יצאתי אל השדה והתחלתי לצעוק מנהמת לבי אל הקב"ה: "רבונו של עולם – תרחם עלי, תציל אותי מהגוי הרשע. שלח מישהו שיציל אותי, אין לי אף אחד בעולם!"

"הזקן הפשיל את משקפיו על מצחו הלמדני הגבוה, המהם בנחת ועיין בדברי המהרש"א. לאחר רגע הרים את עיניו והביט בנו. "עד שאתם שואלים שאלה אחת, יש לי אליכם קושיה הרבה יותר חזקה".

צהלנו כסוסים אלי קרב. אדרבה! ישאל את הקושיה. יתעורר פולמוס אדיר. "איך בכלל אפשר לקרוא אותיות קטנות כל כך" תמה הזקן..."
"מאירק'ה הקבצן שר ממעמקי לבו השבור והרבי הקדוש לא הוריד ממנו את מבטו הבוער. כאשר סיים, ביקש הרבי "הדרן. תשיר עוד פעם". והוא שר שוב את המנגינה. אנשים עמדו והתייפחו בבכי חסר מעצורים".

אלו הן שלוש ציטטות קצרות מתוך מקבץ הסיפורים החדש "סיפור לחג" חלק ג'. סיפורים המקפלים בתוכנם העשיר עולם ומלואו. מעומקי עמקים של הרגש היהודי החם ועד לפסגת ההתעלות והדבקות של הנשמה בבוראה ברגעים הקדושים ביותר בשנה. דרמות סוערות הרפתקאות מרתקות, סיפורים אנושיים מרטיטים, והומור מעודן משתלבים להפליא בתוכנו הססגוני של 'סיפור לחג' חלק ג' המדבר בשפחת הלב והנשמה.


(מגיש: הערשל הקורא)