יום שישי י"ד באדר א תשפ"ד 23/02/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

ספר

מעולמם של ילדים 4

מעולמם של ילדים - 4

מחבר: דן מלך
מו"ל: רובינשטיין ספרים

מתוך ההקדמה:

חלפו שנים טובות מאז נולדה סדרת הספרים 'מעולמם של ילדים' ועד הוצאתו לאור של הספר הנוכחי, הרביעי שבסדרה, המגש לפניכם היום, חדש וטרי.

הספורים החדשים נכתבו עבורכם בהמון אכפתיות, וגם כוונות נסתרות בהם... דומני, שכמעט אין צורך להדריך אתכם בקריאת הספורים ולהווכח בעת קריאתם במסרים הערכיים המסתתרים בנבכי העלילות. כל סיפור טומן בשורותיו שפע נקודות חינוכיות ולבטים בחיי החברה הצעירה שאותם כותבים הילדים, כאשר הם בעצמם מעניקים פתרונות ומעלים מסקנות.

מדהים לגלות כיצד ילדים כה צעירים ובלתי מנסים, מוצאים להם דרכים משלהם, להביע את תחושותיהם המלאות בתם וישר, ואנו מן הצד, עומדים נפעמים לנכח בחירתם התמימה והמקדימה.

קחו למשל את הספור 'ניר כסף' וראו נא מה היא מסקנת ילד ש'נחמד' לו לצון על ידי חברו, ובמקום לבכות על עצמו, הילד המפכח בוחר לסיים את ספורו במלים כה פשוטות אך חכמות במיחד. תקראו ותוכחו.


(מגיש: הערשל הקורא)
 1. 1. יש.
  מוישי 24/11/2009 17:09
  כבר חלק 5 ויש באנגלית