יום חמישי כ' באדר א תשפ"ד 29/02/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

ספר

כל שנה בסתיו

כל שנה בסתו

מחבר: חוה רוזנברג
מתוך פרק 57.
גיטי מתהפכת במטתה. שלא כמו בביטוי השגור, היא מצליחה בהחלט לעצום עין, אך אינה מצליחה להרדם. הכעס על דבורי שינמן הורס כל נסיון הרדמות. ככל שהיא מהפכת יותר בדברים, כך גורת התרעומת. לא די בכך שהיא פנתה אלי בהתנשאות, לא די שדיברה בזלזול על ציוריה של אמי, למרות שאמא ציירת עם ותק, נסיון ושם טוב. לא די בכך שהתווכחה עמי בטענה מחוצפת שלא צריך לשלם לאמא על ציור הנסיון, אם לא יבחרו בעבודותיה. דבורי לא הסתפקה בכל אלו! היא עוד רצה להלשין עלי לאמא שלי! מנאשמת הפכה למאשימה.

ואמא שלה, הסופרת המהוללה? במקום שתאלף בינה את בתה היקרה, ותבהיר לה באר היטב איך מתנהגים לאנשים, היא מתקשרת לאמי להתלונן עלי. ואז אמא מקבלת את הרושם שאני הייתי לא בסדר, ונוזפת בי. מרגיז ומתסכל!

מחר תגיע דבורי לכתה עם חיוך של מנצחים. "את רואה?" – היא תאמר בעליונות מודגשת. "כל הטענות שלך היו לשווא. אמך נבחרה לצייר לספר המיוחד של אמי, והיא תקבל בעזרת השם תשלום תמורת עבודתה". אחר בוודאי תשתוק רגע, כדי להנות מפרות נצחונה, לקצור ברינה את אשר זרעתי אני בדמעה, ואז תוסיף: "אמא שלי משלמת טוב לעובדות שלה, אינך צריכה לדאוג".

(מגיש: הערשל הקורא)