יום שלישי כ' באייר תשפ"ד 28/05/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

הוקם באופן רשמי מערכת הכשרות החסידית

4 חודשים לאחר הפרסום ב"אתרוג", הוקם באופן רשמי "בד"ץ התאחדות קהילות החרדים בארה"ק"

יוחנן וייסברג ל' באב תשס"ט - 20/08/2009 13:05
הוקם באופן רשמי גוף הכשרות החדש, בראשו יעמדו כל רבני ומומחי הכשרויות בארץ מחצרות החסידים. לפני מספר ימים נערך כנס היסוד לפתיחת מערכת הכשרות החדשה, שקיבלה את השם: "בד"ץ התאחדות קהילות החרדים בארה"ק".
 
כפי שנחשף כבר לפני ארבעה חודשים ב"אתרוג", בראשות הכשרות החדשה יעמדו רבנים מכל חצרות החסידים. ב"בד"ץ התאחדות קהילות החרדים" יקפידו על כל ההידורים ועל כללי ההלכה והמסורת החסידית המסורה לנו מדור ודור. בנשיאות הבד"צ יעמדו כ"ק מרנן האדמו"רים שליט"א, שלהם נציגים בבד"ץ החדש.
 
יצוין, שקודם לכינוס היסוד נערכו פגישות והתייעצויות רבות בין הרב מרדכי בריסק לגופי כשרות שונים ובין הרבנים.
 
בכינוס היסוד שנערך באולמי ויז'ניץ בקרית ויז'ניץ בבני-ברק, השתתפו הרבנים הגאונים שליט"א: הגרח"י שוורץ מרבני קהילת צאנז ומעניק הכשרות בבית החולים לניאדו בנתניה; הגאון רבי חיים פסח הורוביץ - רבה של קהילת בעלזא באשדוד, מומחה ידוע בכל ענייני השחיטה ורב השחיטה במערכת הכשרות מחזיקי הדת; הגר"ב אדלר מרבני מערכת הכשרות שע"י בד"ץ אגודת ישראל; הגאון רבי שמאי קהת הכהן גרוס מרבני קהילת בעלזא; הגר"מ אייכלר מסלונים מראשי מערכת הכשרות מחזיקי הדת; הגאון רבי ישראל רוזובסקי בן כ"ק האדמו"ר מסלונים שליט"א ורב חסידי סלונים בביתר-עילית; הגרד"ש זולדן מרבני קהילת סערט ויזניץ וממערכת הכשרות חוג חתם סופר בני ברק; הגר"י בריזל מקרלין; הגר"א קעניג מברסלב – צפת; הגר"נ ברלנד מברסלב – ירושלים; הגר"י ירוסלבסקי מכפר חב"ד; הגר"מ ווייס נכד כ"ק האדמו"ר מערלוי שליט"א; הגר"ש רבינוביץ מביאלא; הגרש"פ וויינברגר רב קהילת ויז'ניץ בפתח תקוה ואחראי על תחום הכשרות בויז'ניץ.
 
שוקי לרר
הרבנים בכינוס. צלם
כפי שהוחלט במהלך הכינוס, כל הרבנים שהשתתפו בכינוס יהיו חברים בגוף העליון של גוף הכשרות החדש. האחריות על ענפי הכשרות תתחלק בין האגפים השונים כמו, שחיטה, מצוות התלויות בארץ, חומרי גלם, מוצרי חלב ועוד. בראש כל מחלקה יעמוד רב או כמה רבנים מבין חברי הבד"ץ. מגמת ההכשר החדש היא להקפיד על כל ההידורים, ללא פשרות.
 
האורח המיוחד בכינוס, הגאון רבי פנחס פרידמן שליט"א מחשובי חסידי בעלזא ומנאמניו של כ"ק מרן אדמו"ר מבעלזא שליט"א, נשא נאום חוצב להבות ודברים נרגשים, בהדגישו את ההצלחה של הקמת הכשרות תהיה כשתשרור אחדות בין כל הגופים ושכולם יתאחדו לחזק את עניני הכשרות ביהדות החרדית, כאיש אחד ובלב אחד ואז תהיה סייעתא דשמיא. כן נשאו דברים הגר"ב אדלר, הגר"י בריזל, הגרש"פ וויינברגר והגרד"ש זולדן.
 
בימים אלו החלו ראשי מערכת הכשרות בגיבוש סדרי מערכת הכשרות, בשיחות עם הספקים הגדולים של בשר, ובשיחות עם ראשי משחטת "הכי טעים" העומדת תחת השגחתו של הרה"ג ר' ישראל פישביין מבד"ץ אגודת ישראל. נמסר, כי תיתכן אפשרות לקיום שחיטה של הכשרות, לאחר שיתבצע תיאום מלא בין כל הרבנים.
 
יצויין, כי במוצאי כ"א אב, לאחר השולחן הטהור בבעלזא, נכנס לקודש פנימה אצל כ"ק מרן אדמו"ר מבעלזא שליט"א העסקן הרב מרדכי בריסק, מיוזמי גוף הכשרות החדש, כדי לדווח על הכינוס המיוחד. בריסק קיבל את ברכת הקודש והראה כ"ק האדמו"ר מבעלזא שליט"א את המכתב עליו חתמו כל הרבנים בשם האדמו"רים, שמתאחדים ומקימים את ההכשר החדש.
 
בימים הקרובים יבקרו ראשי ומנהלי הגוף החדש בחצרות האדמו"רים והרבנים כדי לקבל את ברכתם והדרכתם להמשך הדרך.
 1. 1. יפה לכם! מביאים את כל הפרטים
  יהושע מב"ב 20/08/2009 13:40
  אתם היחידים בנתיים שגם לא נכנסים לשום פוליטיקה וגם כותבים את כל הנתונים בלי שום חישובים מיותרים