יום שלישי י"ג בחשון תשפ"ב 19/10/2021
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

מעמד קידוש השם בשנחאי

זה לא קורה כל יום: בשנחאי הרחוקה נחנכו משרדיו של איש העסקים ר' אהרן לאובער

יוחנן וייסברג ל' באב תשס"ט - 20/08/2009 09:52
מעמד קביעת מזוזה מפואר נערך בשבוע שעבר בעיר שנחאי שבסין, למשרדים החדשים של איש העסקים הר"ר אהרן לאובער, מחסידי סקווירא, אשר פועל רבות לרווחת היהודים תושבי שנחאי ומשגיחי הכשרות השוהים במקום.
המעמד שנערך בליל כ"א מנ"א, יומא דהילולא של כ"ק אדמו"ר הגה"ק מהר"א מבעלזא זצוק"ל, בהשתתפות קהל מתושבי העיר ומשגיחי כשרות ממערכות הכשרות השונות, בראשות האדמו"ר משאץ אשדוד שליט"א, השוהה בשנחאי לחיזוק עניני הכשרות.

את המזוזה קבע האדמו"ר משאץ-אשדוד שליט"א, ולאחריו נערכה סעודת הילולא במהלכה סיפר האדמו"ר משאץ-אשדוד שליט"א סיפורי קודש ועובדות מופלאות מכ"ק אדמו"ר הגה"ק  מהר"א זי"ע. ובירך את בעל האכסניא ר' אהרן הי"ו בהצלחה רבה וסייעתא דשמיא בכל פעליו.

המעמד ביטא רגש של קידוש השם, שבמקום מרוחק זה, נערכים גם כן מעמדים של קביעות מזוזה בחוצות הבית.
 
מעמד קביעת המזוזה בשנחאי