יום שלישי כ' באייר תשפ"ד 28/05/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

הגר"י אפרתי בסיור מיוחד במפעל לשפורות לבדיקת כשרות השופרות

לקראת ר"ה: הגר"י אפרתי שליט"א סייר במפעל לשופרות והביע קורת רוח מההקפדות הכשרויות

יוחנן וייסברג כ"ח באב תשס"ט - 18/08/2009 11:08

סערה התחוללה לאחרונה, עם פרסום תחקיר שביצע העיתונאי ר' בנימין י. רבינוביץ ב"יתד נאמן", על יבוא מסיבי של שופרות מארצות מרוקו וסין ללא פיקוח וללא כשרות, והוכח שהן פסולות מלכתחילה.

לאור זאת פנו בעלי תפילות רבים וכן רבני וגבאי קהילות בישראל אל הגאון רבי יוסף אפרתי שליט"א, שייכנס לעובי הקורה ויבדוק את הנושא ביסודיות. ואכן, השבוע הגיע הגר"י אפרתי לביקור מיוחד ולסיור מעמיק במפעל לשופורות העומד תחת כשרות המחלקה לתשמ"ק, כדי לעמוד על סדרי הכשרות במקום.

שעה ארוכה סייר הגר"י אפרתי באתר המפעל, הסתובב זמן רב בכל האגפים וקיבל הסברים מפורטים על כל תהליך הייצור לכל שלביו בצורה מקצועית.

בסיום הביע הגר"י אפרתי קורת רוח מרובה, וציין את התתפעלותו הרבה מההנהגות של המחלקה לתשמ"ק, והסטנדרטרים הגבוההים והקפדות החמורות שהנהיגו רבני המחלקה במפעל.