יום שלישי כ' באייר תשפ"ד 28/05/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

העדה החרדית תיתן מענה הלכתי לציבור הנוסעים לאומן בראש השנה

הועד למניעת שעטנז מתריע: עוון חמור מתגלגל לפתחם של רבים מהנוסעים לאומן, ושוקד על מציאת פתרונות הלכתיים למכשול חמור זה.

יוחנן וייסברג כ"ב באב תשס"ט - 12/08/2009 21:55
עוון חמור המעכב את התפילה. רבבות מהנוסעים לקיבוץ הגדול בראש השנה בעיר אומן שבאוקרינה יזכו השנה לראשונה למענה הלכתי מקיף ומפורט מרבני 'העדה החרדית' לבעיות השעטנז המתעוררות מידי שנה בקרב ציבור רבבות הנוסעים.

כידוע, אלפי הנוסעים שוכרים מקומות לינה בבתי הנכרים תושבי הסביבה, כאשר שרבים מהם נאלצים ללון לעיתים בקור מקפיא, בשל בעיות מזרני השינה הכרים והשמיכות העשויים מבלאי בגדים שלרוב מעורב בהם שעטנז, ומאידך, רבים הנכשלים בכך מהעדר ידיעה, וישנם כאלו שאף  רוכשים מתושבי המקום פריטי לבוש שונים בשל הקור העז.

בימים האחרונים, נועדה משלחת רבני  קהילות ברסלב וחשוביהם עם רבני 'הועד למניעת שעטנז' שע"י בד"צ העדה החרדית וצוות המפקחים, על-מנת לבחון פתרונות אפשריים ולמצוא דרך לעורר את הציבור בדבר מכשול חמור זה, העלול לעכב את תפילת הרבים ח"ו כמובא מרבנו בחיי: "הלובש שעטנז בשעת תפלתו... הממונה על תפלתן של ישראל וקושר כתרים לקונו, אינו מקבל תפלתו עם שאר התפלות, שנדמה לו ככומר לעבודה זרה - הנותן כח לרוח הטומאה עבודה זרה ר"ל".

במפגש המיוחד הוצגו נתונים על היקף הבעיה בארצות אוקראינה ועל דרכי ההתמודדות האפשריות. בתום דיון ארוך החליטו רבני הועד באופן חריג, להוציא עבור ציבור הנוסעים מדריך הלכתי מפורט, המזהיר על הבעיות המצויות, ולמעשה, ומכיל הוראות הלכה למעשה במצבים השונים ופסקי הלכה מחבר הבד"צ הגאון הגדול רבי יעקב בלוי שליט"א מחבר ספר 'בגדי ישע' על הלכות שעטנז, ומי שידיו רב לו בהלכות חמורות אלו.

בימים אלו שוקדים רבני 'הועד למניעת שעטנז' על מציאת מענה הלכתי למכלול הבעיות המצויות, ובלל כך- להביאן לתודעת הציבור. רבני הקהילות שיבחו את פעילות הועד והחליטו לשוב ולעורר את הציבור להינצל ממכשול קשה זה, בפרט בימי הדין והרחמים הבעל"ט.