יום שלישי י"ג בחשון תשפ"ב 19/10/2021
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

המונים עולים להשתטח על קבר האמורא הק' רבי אבדימי דמן חיפה זיע"א

אלפים פוקדים בימים אלו את קברו של האמורא הקדוש רבי אבדימי דמן חיפה הטמון בית העלמין העתיק בחיפה

ישראל כהנא י"ט באב תשס"ט - 09/08/2009 20:07

אלפים פוקדים בימים אלו את קברו של האמורא הקדוש רבי אבדימי דמן חיפה הטמון בית העלמין העתיק ברח' יפו שבחיפה, על מנת לשפוך שיח.

כידוע בבית העלמין העתיק שבחיפה טמון האמורא הקדוש רבי אבדימי דמן חיפה זיע"א מקום קבורתו של רבי אבדימי נודע בעיקר בשל הסגולה הקיימת במקום אלפים כל אחד במצטרך לו בה זכו כבר אלפים, שכל המגיע להתפלל בציונו הקדוש במשך שלשה ערבי ראשי חודשים זוכה להיוושע במבוקשו.

 
לפני כשנה ומחצה מונו מנהלי אגודת "והחי יתן אל ליבו" המטפלים במסירות ובנאמנות משך כל ימות השנה בקברו של האמורא הקדוש ובכל מרחב בית העלמין לנאמני הקדש בית העלמין. בימים אלו בהם רבים יוצאים להתרענן עומדים נאמני ההקדש ומשתוממים לנוכח הזרם הבלתי פוסק בכל שעות היום והלילה של רבים מאד, בהם בולטת ביותר נוכחותם של תלמידי הישיבות הק' היוצאים לקעמפים להתרעננות לקראת זמן אלול ומבקשים לעבור דווקא בציונו הקדוש של רבי אבדימי דמן חיפה בו שופכים הם שיח בפני הבורא יתברך להצליח בלימודים ולזכות בזיווג הגון בנקל בעיתו ובזמנו.
 
נאמני ההקדש ידעו לספר השבוע כי ההשקעה הרבה בכך שמערכת החשמל תפעל במקום  במשך כל שעות היום והלילה מוכיחה עצמה כאשר עם ישראל נוהר בהמוניו ללא הבדלי חוגים, כך זכו תושבי חיפה {האדומה} לראות בני תשחורת מכל החוגים כאמור מקיימים מדי יום ביומו מנייני תפילה בלב ליבה של רחובה של עיר בשעות רבות במשך היום החל משעת הנץ ועד השעות המאוחרות של הלילה, היה זה מרהיב עין לראות אנשים שאינם נמנים דווקא עם הציבור  הדתי חרדי עוצרים את רכבם בצד הכביש ומצטרפים למהלך התפילות.
 
לנוכח ריבוי המתפללים וע"מ לשמור על הסדר במקום מפני גורמים שליליים הוחלט לתקופה האחרונה מזמן בהתייעצות עם רבני חיפה המלווים את פעילותה הענפה של חברי ההקדש לסגור מדי ערב שבת וחג את שערי אוהל בו קבור רבי אבדימי ובהתאם לכך נפתחים השערים לטובת אלפי המתפללים מס' שעות לאחר יציאת השבת.

אהרן ברוך ליבוביץ
  צלם

אהרן ברוך ליבוביץ
  צלם

אהרן ברוך ליבוביץ
  צלם

אהרן ברוך ליבוביץ
  צלם

אהרן ברוך ליבוביץ
  צלם

אהרן ברוך ליבוביץ
  צלם

אהרן ברוך ליבוביץ
  צלם

אהרן ברוך ליבוביץ
  צלם

אהרן ברוך ליבוביץ
  צלם