יום שלישי כ' באייר תשפ"ד 28/05/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

בד"ה: הגאון רבי חזקיהו דב סלומון זצ"ל

הגאון רבי דב סלומון זצ"ל, מרבני הקהילה החרדית באופקים, נפטר לאחר מחלה

ישראל כהנא י"ז באב תשס"ט - 07/08/2009 09:10

ברוך דיין האמת: הבוקר התקבלה הבשורה המרה על פטירתו של הגאון רבי חזקיהו דב סולומון זצ"ל, חתנו של הגאון רבי חיים קמיל זצ"ל וממנהיגי הקהילה החרדית באופקים, שנפטר לאחר מחלה קשה, והוא בן נ"ג שנים.

בימים האחרונים התפללו רבים לרפואתו, ולשמו נוסף השם חזקיהו, אולם הלילה הכריעה אותו מחלתו והוא נפטר, לדאבון לב מאות תלמידיו ומעריציו.

הלווייתו יצאה בשעות הבוקר מבית הכנסת "גבריאל" באופקים, דרך בית הכנסת "לדרמן" ברחוב רשב"ם בבני-ברק, בהשתתפות גדולי ישראל והמוני תלמידיו ומעריציו.

הותיר אחריו את רעייתו הרבנית תחי' וכן תשעה יתומים.

ת.נ.צ.ב.ה.

 1. 2. אוי כואב הלב,צדיק אמיתי.
  ישראל.ח 07/08/2009 11:50
  ר' דב ר' דב,אשרי מי שזכה להכירו,יהודי מופלא,בעל חסד אדיר,עזר לכולם ללא יוצא מן הכלל,קיבל בחיוך גדול את כולם דתיים וחילונים עשירים ועניים כולם היו שווים בעיניו,ביתו היה פתוח לכל דיכפין בכל שעה,ת"ח עצום.הדמעות לא מפסיקות לרדת.ת.נ.צ.ב.ה.
 2. 1. ברוך דיין האמת
  בן צבי 07/08/2009 11:10
  ברוך דיין האמת. אוי נא לנו. אנא, היודע פרטים על סידורי הלויה בב"ב יודיע בהקדם.