יום שישי ט"ז באייר תשפ"ד 24/05/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

בד"ה: הגאון רבי זבולון שדמי זצ"ל

בתל-אביב נפטר הבוקר רבה של שכונת רמת הטייסים, שהפיץ תורה ויהדות בעיר עשרות שנים

ישראל כהנא ט"ז באב תשס"ט - 06/08/2009 11:36
בתל-אביב נפטר הבוקר אחד מחשובי הרבנים בעיר, הגאון רבי זבולון שדמי זצ"ל, והוא בן 72 בפטירתו.
 
הרה"ג רבי זבולון שדמי זצ"ל, בנו של הגאון רבי אברהם פשדמייסקי זצ"ל, חתנו של הגאון רבי יעקב משה חרל"פ זצ"ל, למד והתחנך בצעירותו בישיבת חברון.
 
בהגיעו לפרקו נשא לאשה את בתו של הרב החסיד רבי זליג וינברג זצ"ל, בנו הבכור של כ"ק האדמו"ר מסלאנים בעל 'ברכת אברהם' זיע"א.
 
במשך שנים עסק בהפצת תורה ויהדות בעיר תל-אביב. היה רבה של שכונת רמת הטייסים וחבר מועצת הרבנות בתל-אביב יפו.
 
מחלוצי הרבנים הצעירים שפעלו להפצת היהדות, בשממה הרוחנית של תל-אביב דאז. במהלך השנים עמד בראש ישיבת "בצרון" בעיר, והיה ראש מחלקת הכשרות ברבנות תל-אביב.
 
בשנים האחרונות חלה במחלה קשה, והבוקר כאמור הסתלק לבית עולמו כשהוא בן 72.
 
הלווייתו תצא בשעה 15:00מבית הכנסת המרכזי בשכונת רמת הטייסים בתל-אביב, ובשעה 18:00 בדיוק מבית הלוויות שמגר בירושלים, לחלקת פרושים בהר תמיר.