יום שלישי י"ג בחשון תשפ"ב 19/10/2021
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

קצין דת יהודי ימונה בכל מחנה צבאי רוסי

הדברים סוכמו בפגישה שנערכה בין נשיא רוסיה מר מדוודב לרבה הראשי של רוסיה הגר"ב לאזאר

יוחנן וייסברג י"ד באב תשס"ט - 04/08/2009 12:55
בפגישה מיוחדת שהתקיימה בין  נשיא רוסיה מר מדוודב, לרבה  הראשי של רוסיה הגר"ב לאזאר שליט"א סוכם  שבכל מחנה צבאי ימונה קצין דת, שהוא רב מוסמך מטעם הרבנות הראשית לרוסיה וימומן ע"י צבא רוסיה, למען הגברת הפעילות היהודית בין החיילים היהודיים המשרתים בצבא רוסיה, זאת במסגרת "הרבנות הצבאית הרוסית", שהוקמה לפני מספר שנים ופועלת גדולות ונצורות אצל החיילים והשוטרים היהודיים ברוסיה.
 
כמו-כן סוכם על הכנסת תכנים יהודיים במסגרת שיעורי הדת, הניתנים באלפי בתי ספר תיכון הממלכתיים בכל רוסיה, כאשר המטרה היא, להביא ולו במעט אידישקייט בין אלפי נשמות יהודיות הפזורות בין העמים ברוסיה.
 
עבור שיעורים אלו לתלמידים היהודים, ידפיס בקרוב  משרד החינוך הרוסי, ספר מיוחד על עיקרי מושגי היהדות כאשר את התכנים הם יקבלו מהרבנות הראשית לרוסיה.
 
בשיעורים לכלל התלמידים בבתי ספר אלו, ילמדו גם על היסטוריית עם ישראל, דבר זה  ישפיע בהמשך למניעת תופעות אנטישמיות בעתיד על-ידי צעירים רוסיים.
 
הסכמה זו, היא מרנינה ומרגשת, בהתחשב בעובדה, שלראשונה בהיסטוריה ילמדו התלמידים הרוסים על ההיסטוריה המפוארת של עם-ישראל, על העבר והווה ועל יחידיותו.

עם סיום הפגישה, סיפר הרב הראשי הגר"ב לאזאר לנשיא, על הפעילות הברוכה ועל התוצאות הטובות, מאז שהחלה הפעילות בין החיילים היהודים המשרתים בצבא רוסיה, וזאת תודות לשיתוף הפעולה הפורה עם הגנרלים בכל המחנות.
 
במסגרת הפעילות הצבאית, ערך השבוע הרב האחראי בצבא רוסיה הרב אהרן גורביץ, מסע חיזוק רחב היקף בין מספר בתי כלא ברוסיה, שם נפגש עם אסירים יהודים רבים, הכלואים בבתי כלא רבים הפזורים ברוסיה.
 
מהלך המסע והמפגש המרגש עם האסירים, חיזק הרב גורביץ את רוחם, התעניין בשלומם ואסף שאלון מיוחד עם כל דרישותיהם. לאחר מכן נפגש עם ראשי השב"ס ואף עם האלופים האחראיים על בתי הכלא, על מנת להביא לשיפור בתנאי המאסר, שיקום המשתחררים ואף פתיחת בית כנסת באחד מבתי הכלא, שם מרוכזים מספר רב יותר יחסית של יהודים.