יום שלישי ח' בניסן תשפ"ד 16/04/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

אבל כבד בארצות הברית: הגאון רבי זעליג אפשטיין זצ"ל - ראש ישיבת שער התורה

מארצות הברית מגיעה הבשורה המרה על הסתלקות ראש ישיבת "שער התורה" - גרודנה בקווינס

יוסף פפר, ניו יורק י"ג באב תשס"ט - 03/08/2009 15:25

אבל כבר ירד על היהדות החרדית בארצות הברית עם הגיע הבשורה המרה בהסתלקותו לשמי רום של האי זקן וגדול, הגאון הגדול רבי זעליג עפשטיין זצ"ל שעלה בסערה השמימה הבוקר, אחרי שהיה מאושפז זמן ארוך בבית החולים, והוא בשנות התשעים לחייו.

הגאון הגדול רבי זליג עפשטיין זצ"ל עמד בראש ישיבת שער התורה - גרודנה שבקווינס, והעמיד אלפי תלמידים. מיטתו הוצבה לפני שעה קלה בהיכל ישיבת שער התורה כשאלפי תלמידים גועים בבכי וקוראים תהילים לעילוי נשמתו.

מסע ההלוויה יצא במהלך בשעה 15:00 (שעון ארה"ב), בהשתתפות אלפים ובראשם מרנן ורבנן, מבנין ישיבת שער התורה בדרכה לארץ הקודש.

כאן באתרוג נמשיך ונעדכן.