יום שלישי ח' בניסן תשפ"ד 16/04/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

שיפוץ והכנסת ספר תורה בניעז'ן שבאוקראיינה

סמוך לציון האדמו"ר האמצעי מליובאוויטש באוקראינה, הוקם בית כנסת ובית הכנסת אורחים

יוחנן וייסברג ז' באב תשס"ט - 28/07/2009 16:45
לפני כשנה נבנה בית הכנסת והכנסת אורחים בעיירת ניעז'ן שבאוקריינה, עבור היהודים הרבים המבקרים לתפילות בציון הקדוש של האדמו"ר האמצעי מליובאוויטש נ"ע.

המבנים נתרמו ע"י איש החסד הנדיב מר שמואל וסטיסי שיחיו כהן, ומאז הבניה התרבו ב"ה הבאים למקום הנהנים ממקום מרווח ומכובד.

לפני כחודש ביקר במקום הנדיב מר כהן והוחלט על שיפוץ מחדש של האוהל עם כניסה מסודרת ונפרדת, כיאה למקום קדוש זה. כמו-כן הוחלט לשפץ ולתקן ספר תורה ספר בן מאה-וחמישים שנה, שהיה שייך בזמנו לקהילת ניעז'ין ולהכניסו ברוב פאר והדר בשילוב חנוכת הבית בח"י אלול הבעל"ט.

בנוסף תוקם ספרייה רחבה של ספרי חסידות, ובסמוך ייבנה בעז"ה מוזיאון על תולדות חייו של האדמו"ר האמצעי, בשפות עברית ורוסית.
כל הבניה והשיפוצים נעשו תחת הפיקוח והאחריות של רב מחוז צ'ערניגוב ושליח חב"ד הרב יעקב מוזיקנט, רבה של מערב אוקראינה והעיר ז'יטומירהרב שלמה וילהלם ובסיוע הקרן לפיתוח יהדות אירופה.
האוהל ובית הכנסת.  
פנים האוהל.