יום שלישי ח' בניסן תשפ"ד 16/04/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

"חתונה פלאן" בבעלזא

פורסמו תקנות החתונה של חסידי בעלזא, שנועדו להביא לצמצום העלויות בשמחות הנישואין

יוחנן וייסברג ה' באב תשס"ט - 26/07/2009 21:45
ועדה מיוחדת של חסידי בעלזא פרסמה בימים האחרונים את תקנות החתונות, שנועדו להקל על ההורים בנישואי ילדיהם.
 
בחוברת מיוחדת, "חתונה פלאן", שנשלחה בשבוע החולף לכל בתי אנ"ש, צויין כי בהכוונתו ובהדרכתו של כ"ק מרן אדמו"ר שליט"א מבעלזא, ובעזרתם של עסקני החסידות, התגבש ונערך ה"חתונה פלאן", כדי שניתן יהיה להשיא את הילדים והנכבדים בכבוד.
 
בפתח החוברת נכתב: "תקנות החתונה פלאן כפי שמופיע לכם בדפים הבאים, הינה פרי עמל ויגיעה של חודשים ארוכים של עסקנים שניתחו את כל הסוגיה עם הגורמים המתאימים. אך בעיקר הינה דפי סיכום מהמשוב והערות שליקטנו מאתכם המחותנים החשובים ואלו שמתכננים לחתן בעתיד את ילדיהם בתקופה הקרובה". 
 
עסקני החסידות מדגישים, כי כל מי שיקבל על עצמו לערוך את שמחתו על-פי התקנות יהיה זכאי ליהנות ממערכת הרווחה המפוארת והמורחבת של בעלזא, כמו תמיכה ממפעל הלבשה, מחזיקי תורה, הלוואות מגמ"ח הכללי וגמ"ח הקהילה, תמיכה והלוואות מקרנות עזר נישואין וחתנים למיניהם ועוד.
 
ואלו התקנות החדשות:

שמחת הווארט: התנאים תיערך סמוך לסיום השידוך אך ורק בבית המחותנים, ללא מסיבת תנאים נוספת באולם שמחות. במידה ולא ניתן מבחינה טכנית לארח בין כתלי הבית את ציבור המשפחה הקרובה ביותר, יעתיקו את השמחה לאולם במתכונת מצומצמת ביתית בלבד. דמי שדכנות: 800-1,000 דולר בלבד.
 
מתנות: גם כשתקופת האירוסין ארוכה יצומצמו המתנות למינימום: החתן יקבל חלק מהרשימה דלהלן: שעון או תפילין דר"ת. ש"ס או שו"ע. גביע עם תחתית או קופסת אתרוג. מנורה לחנוכה. סט לליל הסדר. וכנהוג מקדמת דנא, טלית ועטרה וסט רקום לטלית ולתפילין. הכלה תקבל חלק מהרשימה דלהלן: שעון, טבעת עם יהלום סינטטי (זרקון), עגילים או שרשרת פנינים, צמיד או מיקסר ופמוטים. וכנהוג מקדמת דנא: סידור ומחזורים.
 
כל המתנות יהיו ללא עיצובים. אין לשלוח מתנות או פירות בט"ו בשבט. אין לשלוח כלל משלוח מנות או מתנות למחותנים בפורים. למחותנים ולבני המשפחה של החתן והכלה אין לשלוח כלל מתנות בכל תקופת האירוסין. אין לשלוח מתנה לימי הולדת או יומא דפגרא וכדומה. 
 
שבת אויפרוף ושבע ברכות: העורך את סעודות שבת השמחה בביתו, אינו מוגבל במספר המוזמנים. מי שעורך את השמחה באולם, רשאי להזמין סבים וסבתות משני הצדדים, אבי החתן וצאצאיו כולל הנשואים, המחותן עם צאצאיו שאינם נשואים בלבד ואורחים מחו"ל שהגיעו להשתתף בשמחת הנישואין.
 
ליל החתונה: ניתן להזמין 350 מנות לסעודת החתונה ללא תוספות מעבר לסטנדרט. כאשר בני משפחה בקרבה ראשונה הם יותר, ניתן להוסיף כפי הצורך. לקרבה ראשונה נחשבים אחייני המחותנים בלבד, ולא בני דודים של המחותנים. הבר לאורחים יכלול עד 450 מנות סטנדרט.
 
כלי זמר, צלם ובדחן: ישנם הסכמים חתומים ע"י הוועד עם בעלי מקצוע בתחום, במחירים טובים ביותר. לגבי הריהוט הכוללים, מיטות, מזרונים, ארון ,שידה, עמודון לספרים, שולחן וכסאות מטבח יש מחיר לתקנות כפי שנחתמו הסכמים עם בעלי מקצוע. שטריימל: המחיר יעמוד על 1,400 דולר בלבד, במקום 2,000 דולר.
 1. 1. אין תגובות! איפה הבעלזערים? [לל"ת]
  יעקב 02/08/2009 23:06