יום שני ב' בטבת תשפ"ב 06/12/2021
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

לונדון: הדים רבים לקריאת גדולי ישראל לכבות את מכשירי הטלפון הסלולרי בכניסה לבתי מדרש

בלונדון פורסם קונטרס "ומקדשי תיראו" אודות איסור שימוש במכשיר טלפון סלולרי בבית מדרש

יוחנן וייסברג י"ז בתמוז תשס"ט - 09/07/2009 23:09
הדים רבים בלונדון לקמפיין חדש שמתפרסם בימים האחרונים, אשר בו מעוררים את הקהל לשמור על קדושת בית המדרש ולכבות את הטלפונים הסלולרים בכניסה לבית המדרש.
לאחרונה אירעו כמה מקרים כאשר מידת הדין פגעה במשפחות יקרות מחשובי התושבים בלונדון. הרבנים החליטו שזה הזמן לעורר את הקהל על העוון החמור והזלזול שנובע מהטלפונים הסלולרים.
השבוע הופץ ברחבי העיר ע"י מערכת "לדופקי בתשובה", שהתבקשו ע"י רבני העיר לונדון, קונטרס בשם 'ומקדשי תיראו' – בעניין השימוש בטלפונים סלולרים בבתי מדרשות ובהיכלי התורה.
 
בפתח הקונטרס מופיע קול קורא מטעם גדולי ומאורי הדור שליט"א שחתמו עליו גדולי ישראל בשנת תשס"ז מרנן הגאון רבי יוסף שלום אלישיב שליט"א, הגאון בעל שבט הלוי שליט"א, הגאון רבי אהרן יהודה ליב שטינמן שליט"א, הגאון רבי מיכל יהודה לפקוביץ שליט"א הגאון רבי חיים קנייבסקי שליט"א, הגאון רבי ניסים קרליץ שליט"א ועוד.
 
כן מופיע בקונטרס מכתב אישי שקיבל אברך אחד שפנה בעניין להגאון רבי חיים פינחס שיינברג שליט"א.
 
מדפיסי הקונטרס אף פונים ביוזמה לגבאי בתי המדרשות לקנוס כל אדם שייכנס לבית המדרש וישכח לכבות את המכשיר בקנס של 30 פונט לטובת בית המדרש.
 1. 2. מתי בישראל?
  חיים יוסף 10/07/2009 08:57
  אסור לקטרג אבל מה שקורה כאן בישראל, פשוט בושה.
 2. 1. תמונת לובי מוצלחת
  צביקה 10/07/2009 08:30
  התמונה שבחרתם ללובי של הידיעה מוצלחת, כי היא מתאימה ללונדוניות על כל המשתמע מכך.