יום ראשון כ"ד בכסלו תשפ"ב 28/11/2021
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

ניחום אבלים אצל אב"ד וואלקאן

האדמו"ר מסאטמאר ניחם אבלים אצל אב"ד וואלקאן וביקר אצל גאב"ד קארלסבורג

יוסף פפר, ניו-יורק ט"ז בתמוז תשס"ט - 08/07/2009 16:15
האדמו"ר מסאטמאר שליט"א שיצא להרי הקעטסקילס ביום ראשון השבוע, במטרה לבקר בקמפים של מוסדות סאטמאר, השתתף ונשא דברים במעמד סיום מסכת חגיגה שנערך בקרית 'ויואל משה' דסאטמאר במנטיסלאו, שם גם נכנס לניחם אבלים אצל הגה"צ ר' הערשל אויש שליט"א, אב"ד וואלקאן שליט"א.
 
הגאון אב"ד וואלקאן שליט"א נמנה היום בין חשובי הפוסקים בוויליאמסבורג. שאלות קשות ומסובכות מגיעות אליו מכל רחבי ניו יורק, בפרט בענייני רפואה בהם הוא מומחה גדול, כחבר בכמה ארגונים גדולים העוסקים בענייני רפואה.
 
ביום שישי אחרון נפטרה אמו ע"ה, ולמקום ניחום האבלים מגיעים לנחמו אדמו"רים, ראשי ישיבות, רבנים ואישי ציבור רבים.
 
מאחר והוא יושב 'שבעה' במחנה 'מראה יחזקאל' דקארלסבורג, בנשיאות כ"ק גאב"ד קארלסבורג שליט"א, הגיע גם כ"ק האדמו"ר מסאטמאר שליט"א לבקר במעון הקיץ של המרא דאתרא, הגאב"ד שליט"א מקארלסבורג. השניים שוחחו במשך זמן רב בדברי תורה ובעניינים העומדים על הפרק.
אתרוג
האדמו"ר מסאטמאר בניחום אבלים צלם
אתרוג
מנחם את הגה"צ אב"ד וואלקאן שליט"א צלם
אתרוג
המקום ינחם צלם
אתרוג
בבית הגה"צ אב"ד קארלסבורג שליט"א צלם
אתרוג
משוחחים בדברי תורה צלם
 1. 1. האדמו"ר מסאטמאר עם הגר"י ראטה זה ענק. [לל"ת]
  סאטמארער 08/07/2009 16:43