שבת י"ב בכסלו תשפ"א 28/11/2020
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

חסידות גור ארה"ב: מצטרפים לתקנות

לאחר שחסידויות רבות תיקנו תקנות לחתונות, הצטרפה גם חסידות גור באמריקה לצמצום הוצאות החתונות

יוסף פפר, ניו-יורק י"ד בתמוז תשס"ט - 06/07/2009 13:52
חסידות גור בארצות-הברית, מצטרפת לרשימה הארוכה של קהילות וחסידויות שהנהיגו תקנות לחתונות, לאחר שבקהילות בניו-יורק – סאטמאר, באבוב, בעלזא, ראחמיסטריווקא ועוד, כבר החליטו על תקנות לקהל החסידים, והכל ביוזמת הארגון שהוקם רק לפני כשנה, "איגוד קהילות ישראל", ששם לו מטרה אחת: להקל על בעלי שמחות בעת נישואי בניהם למזל טוב, שיגיע בנקל ובלי הוצאות שאי אפשר לעמוד בהם.
 
למרות שתקנות לחתונות אינו חידוש בחסידות גור – כ"ק מרן אדמו"ר בעל ה"לב שמחה" מגור זצוק"ל היה הראשון לתקן תקנות שעד היום נשמרים בחזקה בין כל חסידי גור ברחבי תבל – עם כל זאת בתקנות החדשות ישנם כמה דברים שיחסכו הרבה כסף וזמן לאלו שישמרו אותם.
 
הכל החל באסיפה מיוחדת שהתקיימה לפני מספר שבועות, בה השתתפו מאות בעלי בתים מחסידי גור בארה"ב. בפני המשתתפים נאם הרה"ג ר' דוד אולבסקי שליט"א מרבני חסידות גור, שהסביר את נחיצות העניין שעומדים לתקן כעת. כן הופיעו בפני המשתתפים כמה עסקנים מחסידויות אחרות שאצלם כבר הונהגו תקנות דומות.
 
הדבר יצא לפועל לפני כשבוע, כאשר העסקנים שדנים בנושא קבלו את ברכת קדשו של כ"ק מרן האדמו"ר מגור שליט"א, שבירך העסקנים על היוזמה המבורכת.
 
לפני כשבוע פרסמו וועד הרבנים דחסידי גור בארה"ב, בשיתוף עם וועד העסקנים של ארה"ב, קריאה לציבור עם פרטי התקנות: הכלה לא תקבל יותר מחמישה תכשיטים, וללא שום תוספות ליום הולדות וכדומה. החתן מקבל גם-כן חמש מתנות בלבד, ללא מגילה וללא סט מיוחד לליל הסדר. גם אופן נתינת המתנות תהיה ללא עטיפות יוקרתיות.
 
בנוסף, הוועד יספק אולם מיוחד לאלו שמצייתים לתקנות, כדי לערוך בהם את שמחות האירוסין, ללא צלם מיוחד וללא פרחים מיוחדים, כך שעלות כל שמחת האירוסין לא תעלה על אלף דולר.
 
הוועדה הציבורית הודיעה, כי הם נערכים בימים אלו לגיבוש תקנות ומחירים מיוחדים לחתונות, ובמהלך האסיפה המשותפת התבקשו חסידי גור בארה"ב לעמוד לימין הוועד ולסייע בהצעות לתועלת העניין ולרווחת הציבור.