שבת י"ב בכסלו תשפ"א 28/11/2020
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

ר' יושע יחזקאל עהרנפעלד ז"ל

אסון בארה"ב: אברך שהיה עם משפחתו בדרך מקנדה לניו-יורק, קיבל התקף לב באמצע נסיעה ונפטר במקום

יוסף פפר ז' בתמוז תשס"ט - 29/06/2009 08:34
בארצות הברית נפטר הלילה האברך ר' יושע יחזקאל עהרנפעלד ז"ל, בעת שהיה בדרכו ממונטריאול שבקדנה לניו-יורק שבארה"ב, והוא בן 36 שנים.

ר' יושע יחזקאל עהרנפעלד ז"ל היה בדרך חזרה ממונטריאול לניו-יורק. באמצע הנסיעה, באמצע הכביש המוביל מההרים לכיוון העיר, קיבל האברך התקף לב, וכתוצאה מכך נגרמה גם תאונת דרכים.
 
התאונה אירעה על כביש ניו-יורק–טרוויי, שהיה מלא בנוסעים חרדים ששבו מהרי הקעטסיקילס. כמה מהם עצרו והתקשרו ל"חברה הצלה" וסייעו למשפחה האומללה עד שמתנדבי הצלה הגיעו. כוחות ההצלה שהגיעו למקום ניסו לבצע החייאה, אך ללא הצלחה, וקבעו את מותו של האברך.
 
מתנדב ב"חברה הצלה" בהרי הקעטסקילס, שנכח במקום, סיפר כי בני משפחתו של האברך היו עמו ברכב בשעת האירוע, אך כולם יצאו בלי פגע מהתאונה הקלה, שאירעה כאמור, כתוצאה מהתקף הלב שקיבל הנהג. בני המשפחה הועברו לבדיקות בבית החולים בהרי הקעטסקילס.
 
ר' יושע יחזקאל עהרנפעלד ז"ל, בן 36, אב לשישה ילדים, המתגורר בבורו-פארק, מחשובי חסידי סאטמאר הוא בנו של הרב שמואל בצלאל עהרנפעלד שליט"א, חתנו של החזן הנודע ר' יעקב אונגער.