שבת י"ב בכסלו תשפ"א 28/11/2020
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

שומר פיו ולשונו - שומר מצרות נפשו

לפני חודש פרסם בנו של בעל "שבט הלוי" מכתב לבני קהילתו במודיעין-עילית, לשמור על פיהם בשעת התפילה

ישראל כהנא ב' בתמוז תשס"ט - 24/06/2009 18:21
למערכת "אתרוג" הגיע היום אחר הצהרים מכתב שכתב הגאון רבי אברהם אליהו וואזנר שליט"א, רב קהילת "שבט הלוי" במודיעין-עילית ובנו של מרן בעל "שבט הלוי", שהזהיר אודות עוון הדיבור בשעת התפילה, במכתב שפירסם לפני מספר שבועות בבית-מדרשו.
 
את מכתבו לבני הקהילה כתב הגרא"א וואזנר שליט"א, לאחר שבקהילת "שבט הלוי" במודיעין עילית התגלו כמה מקרים של המחלה ל"ע. בעקבות כך, פנה רב הקהילה בקריאה נרגשת אל חברי הקהילה ומתפללי בית המדרש, אודות הצורך לעמוד על המשמר שלא לדבר בשעת התפילה. את מכתבו סיים בפסוק: "שומר פיו ולשונו שומר מצרות נפשו".
 
במכתבו ביקש רב הקהילה למנות את אחד המתפללים לעמוד על המשמר ולהוכיח את המדברים בשעת התפילה וקריאת התורה. ואכן, במודעה שפרסמו גבאי בית המדרש, נאמר כי אחד המתפללים מונה לעמוד על המשמר, שלא ישיחו שיחות חולין בתוך בית הכנסת.
 
היום פורסמו ב"אתרוג" דבריו של מרן בעל "שבט הלוי שליט"א, שאמר, כי "התפילות אינן מתקבלות לפני כסא הכבוד מאחר ומדברים באמצע התפילה. אם המתפללים יפסיקו לדבר בשעת התפילה, המחלה תיעצר".
מכתב מרב קהילת שבט הלוי במודיעין עילית
צלם
 
מודעה בבית הכנסת
צלם