שבת י"ב בכסלו תשפ"א 28/11/2020
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

לראשונה בארה"ב: טלפונים כשרים

קורת רוח בקרב קהל היראים בארה"ב מהיענות הציבור להתחבר לטלפונים הכשרים

יוחנן וייסברג כ"ט בסיון תשס"ט - 21/06/2009 13:54

רבני ארה"ב יצאו השבוע בקול קורא מיוחד לכלל הציבור החרדי, להתחבר לשרות הטלפון הכשר ולהתקין בבתיהם טלפון כשר הקרוי "קאושער טעל".

הרבנים מתריעים, כי לאחרונה נפתחו קווי טלפונים שונים ומשונים, "אשר אין רוח חכמים נוחה מהם, וחללים רבים הפילה", כדברי הרבנים, וזאת בנוסף לבעיה החמורה אשר פעמים רבות מתקשרים בטעות למספרים פסולים ובעייתיים מאד.

משום כך, החליטו עסקני היהדות החרדית בארצות-הברית לטכס עצה כיצד להתמודד עם הבעייה הרוחנית החמורה, עד שהושג הסכם לפיתוח מערכת סינון מיוחדת שתותקן בכל בית חרדי, שימנע מבעלי הקו להתקשר לקווי הטלפון הבעייתיים. את המערכת המיוחדת תספק חברת טלפונים המספקת שירות לציבור החרדי.

בנוסף, עם יציאתם של אלפי ילדים מבתיהם לעבר הקעמפים בהרים, יקבלו הילדים כרטיסי חיוג מיוחד להתקשרות לבתיהם. כרטיסים אלו יהיו כשרים למהדרין.

לקראת סוף השבוע יצאו הרבנים החרדים של ניו-יורק בקריאה מיוחדת לציבור להתקין את המערכת החדשה בבתיהם. על הקול קורא חתומים רבנים מכל החוגים והעדות, ובשבוע הקרוב צפויים רבנים רבים להצטרף לקריאה.