יום שלישי כ' באייר תשפ"ד 28/05/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

הרה"צ רבי מנחם ארנסטר יצא בשליחות קודש לארצות הברית

ראש ישיבת ויז'ניץ ישבות בקהילת צמח צדיק בויליאמסבורג, לרגל העברת היכל בית המדרש

יוחנן וייסברג כ"ה בסיון תשס"ט - 17/06/2009 11:07
בקהילת "צמח צדיק" דחסידי ויזניץ בוויליאמסבורג נערכים לשבת מיוחדת ונעלית, שתיערך בראשותו של האורח הדגול שיגיע מארה"ק, הרה"צ רבי מנחם ארנסטר שליט"א, ראש ישיבת ויז'ניץ, חדב"נ כ"ק מרן אדמו"ר מויזניץ שליט"א.

השבת תיערך בסימן העברת ההיכל לביהמ"ד שברח' ווילסון פינת לי עוועניו. הדבר מהווה ציון-דרך בחיי הקהילה הק', המונה למעלה ממאה משפחות, ובהם זקני החסידים, בעלי-בתים ואברכים.

אל ראש הישיבה מתלווה הרה"ח ר' צבי פייביש מילר, סמנכ"ל איגוד מוסדות ויז'ניץ. מחר יום חמישי בערב ייערך בביהמ"ד מעמד קבלת פנים מפואר, ובו יביא ראש הישיבה את ברכת כ"ק מרן אדמו"ר מויזניץ שליט"א. בשבת המיוחלת ישתתפו גם קהל חסידים שיגיעו במיוחד מקהילות חסידי ויזניץ שבבורו-פארק במונסי ובליקווד.

כזכור דיווחנו בשבוע שעבר שביהמ"ד הועבר לפני שבוע, כשבכנס הפתיחה שנערך לקראת שבת האזין הציבור לדברי חיזוק והדרכה שנשמעו בשידור חי מפי הרה"צ רבי ישראל הגר שליט"א מויז'ניץ. השבת הראשונה היתה שבת מרוממת, כשהתפילות וההתכנסויות נערכים ביתר התעלות, אולם ניכר היה שהמקום צר מהכיל, ובימים אלה נערכים לרכישת בנין חדש וגדול במרכז וויליאמסבורג לקהילה ההולכת ומתרחבת בלע"ה ולמוסד החינוכי הוותיק תלמוד תורה "צמח צדיק" ויז'ניץ.

ראש הישיבה שליט"א יבקר בימי שהותו בארה"ב בבתיהם של גדולי ישראל, וכן ישא דברי חיזוק לפני אברכי כוללי ויז'ניץ ותלמידי מוסדות החינוך דחסידי ויז'ניץ בברוקלין ובמונסי.