יום ראשון ט' בתשרי תשפ"ד 24/09/2023
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

'נר תמיד' נקבע בכותל המערבי

בטקס מרגש בהשתתפות ראשי ישיבות, רבנים ואישי ציבור הותקן ברחבת הכותל "נר תמיד" בסמוך למקום שעמדה בו המנורה הטהורה עת היה הבית על תילו. במקביל הוכנס גם ספר תורה מהודר לרחבת הכותל

ישראל אייזן, י"ח באב תש"ע - 29/07/2010 15:18
בטקס מרגש הוכנס ספר תורה מהודר לרחבת הכותל המערבי, ונחנך "נר תמיד" באולם התפילה שבעזרת הגברים ברחבת הכותל המערבי, תרומת משפחת כוכב ממכסיקו סיטי, לרגל שמחת בר המצווה של בנם.

זה שנים שרבים מבקשים לתקן נר תמיד של שמן זית שיותקן באולם התפילה שברחבת הכותל המערבי כפי הנהוג מקדמא דנן, במיוחד במקום הסמוך ביותר למקום המנורה בבית המקדש שהאירה לישראל, אמש (ד') הושלמה התקנתו באולם התפילה – קשת ווילסון שבעזרת הגברים.

במעמד נשאו דברים הראשון לציון רבי אליהו בקשי דורון שליט"א, ראש ישיבת עטרת ישראל הגאון רבי ברוך מרדכי אזרחי שליט"א, רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים הרה"ג רבי שמואל רבינוביץ שליט"א, סגן ראש הממשלה ושר הפנים הרב אליהו ישי, מרדכי (סולי) אליאב – מנכ"ל הקרן למורשת הכותל המערבי, אשר ציינו את חשיבות המאורע המשלב הכנסת ספר תורה וחנוכת נר התמיד.

את המעמד נעלו אב המשפחה אדוארדו כוכב ובניו יעקב ויוסף אשר ציינו בהתרגשות את הזכות שנפלה בחלקם לתרום לכבוד בר המצווה  ספר תורה, ולקבוע ליד אבני הכותל את נר התמיד, אשר יציין את נשמות ישראל אשר לעולם לא יכבו.

טוג
  [צלם]

טוג
  [צלם]

טוג
  [צלם]

טוג
  [צלם]

טוג
  [צלם]

טוג
  [צלם]