שבת ט' בכסלו תשפ"ג 03/12/2022
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

בכירים ב"ועידת רבני אירופה" בכינוס הבין דתי השנתי של האיחוד האירופי:

נציגי "ועידת רבני אירופה" השתתפו בכינוס שזימנו מוסדות האיחוד האירופי עם בכירי הדתות באירופה, ובהם נציגי הכנסיות והקהילות המוסלמיות הסוניות והשיעיות. בין המשתתפים: הרבנים הראשיים לצרפת, פולין, בריסל ועוד

יעקב בלוי, ט"ו באב תש"ע - 26/07/2010 16:50
"תפקידם של מוסדות האיחוד האירופי הוא לדאוג שהחלשים בחברה לא ישלמו את מחיר שיטת הכלכלה הלא מבוססת על ערכים שגרמה למצב הכלכלי היום באירופה" – כך אמר נציגי "ועידת רבני אירופה" בדיון מיוחד שזימן נשיא נציבות האיחוד האירופי, ז'וזה מנואל בארוזו בענייני היחסים בין הדתות באירופה. הרבנים הוסיפו כי "רק בעבודה משותפת עם אחריות כלכלית וחברתית המבוססת על ערכים רוחניים נוכל לצאת מחוזקים מהאתגר שהוצב לפתחה של אירופה והעולם כולו".

בדיון שנערך במסגרת הכינוס השנתי הבינדתי שעורך האיחוד האירופי בבריסל השתתפו נציגים בכירים של האיחוד ובהם נשיא הפרלמנט האירופי וראש ממשלת פולין לשעבר, ירג'י בוז'ק. נשיא המועצה של האיחוד האירופי, הרמן ואן רומפוי ונשיא נציבות האיחוד האירופי, המארח. נציגי הדתות המונותיאיסטיות ובהם נציגים בכירים של הכנסיה הקתולית ונציגי הקהילות המוסלמיות הסוניות והשיעיות באירופה. את הקהילות היהודיות באירופה ייצגו נציגי "ועידת רבני אירופה"; רבי אוריאל אברהם מאיר ברנהיים, רבה של צרפת וסגן נשיא הועידה. רבי יונתן איברהם, בד"ץ לונדון. רבה של בריסל ונציג הועידה במוסדות האיחוד, רבי אברהם גיגי ורבה של פולין, הרב מיכאל שודריך.

יצוין, כי האיחוד האירופי מזמן בכל שנה את נציגות המנהיגות הבכירה של כל הדתות המונותיאיסטיות לדיונים בנושאים החשובים בדרג בכיר. למפגש זימן האיחוד יחד עם נציגות נבחרת של "ועידת רבני אירופה" גם נציגים בכירים של הכנסיה הקתולית ומספר קרדינלים אירופאיים ונציגי הכנסיות הפרוטנסטטיות והאורתודוכסיות ונציגים בכירים של הקהילות המוסלמיות הסוניות והשיעיות.

מנהל היחסים הבינלאומיים של "ועידת רבני אירופה", מר פיליפ כרמל שליווה את הרבנים אמר כי לא בכל יום מבטיחים מנהיגי אירופה את תשומת הלב הראויה למכלול הבעיות. "לצערי, לא תמיד קל להביא נציגים בכירים של כל הדתות ומנהיגות מוסדות האיחוד לדיון ענייני ומעמיק בנושאים החשובים וראוי שהאיחוד האירופי ימשיך וינצל את כוחו לסייע בכך" – אמר מר כרמל.


  []

  []

  []

  []