יום ראשון כ' בתמוז תש"פ 12/07/2020
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

לקיים בנו חכמי ישראל

דאגה בעולם התורה מרן שר התורה הגר''ח קנייבסקי שליט''א אושפז בערבו של יום חמישי בבית הרפואה 'מעיני הישועה', מצבו מוגדר קשה אך יציב, שמו לתפילה: רבי שמריהו יוסף חיים בן פעשא מרים.

ישראל אייזן, י"ג באב תש"ע - 24/07/2010 21:14

דאגה בעולם התורה: מרן שר התורה הגר''ח קנייבסקי פונה בשעות הערב של יום חמישי לבית הרפואה 'מעיני הישועה' לאחר שחש חולשה כללית בימים האחרונים.

האמבולנס שהוביל את הגר"ח  הוא האמבולנס של הרב חנניה צ'ולק, יו"ר ארגון עזר מציון, שביקר בבית הגר"ח, ובחן את מצבו הבריאותי, והמליץ לפנותו לבדיקות בבית החולים.

בימים האחרונים נתקף הגר"ח בצינון חריף, ובים חמישי סמוך לשעה 21.00, תקפה חולשה את הגר"ח. והתלונן כי אינו חש בטוב. הרב חנניה צ'ולק, שהגיע במהירות, ביקש לפנות את הגר''ח, לבית הרפואה מעייני הישועה.

מאז אישפוזו ידע מצבו של הגר''ח עליות ומורדות, כשכבר ביום שישי היה אמור להשתחרר ולשוב למעונו, אך חום גופו עלה, ומרן הועבר למחלקת טיפול נמרץ בבית החולים. בשבת נערכו כל העת תפילו לשלומו בבית מדרשו 'לדרמן' ובהיכל ישיבת פוניבז' קראו תהילים להחלמתו המהירה.
 
 מבית החולים נמסר ל'טוג' כי מצבו מוגדר כעת קשה אך יציב וכי אף השבת הורגש שיפור מסוים במצב בריאותו וסובל מזיהום בדם, מרן ישאר הלילה להמשך השגחה בביה''ח ולהמשך טיפול במחלקת טיפול נמרץ.

 בכל השבת נערכו מנינים מחוץ לחדרו בבית החולים, שם שהו בניו הגאון רבי שלמה שליט''א, והגאון רבי יצחק שאול.שליט''א, וכן רעייתו הרבנית בת שבע ששהתה כל העת בחדר הסמוך.

הציבור נקרא להתפלל לרפואתו של מרן שר התורה הגאון רבי שמריהו יוסף חיים בן פעשא מרים בתושח''י.

 1. 1. צדיקים מגינים
  אוהב 27/07/2010 09:51
  הצדיקים מגינים על הדור, חייבים לטובתנו להתפלל לשלומו.. חוץ ממה שהוא מצדיקי הדור האהובים בשמיים.