יום שני י"ד בניסן תשפ"ד 22/04/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

המלחין והמעבד שלום מושקוביץ בשיר חדש: "ישמח משה"

מתגעגעים לסגנון ה'פרחי'? או אולי רק חיכיתם לשמוע מוסיקה? בכל אופן כדאי לכם להתעדכן על הדיסק החדש של שלום מוסקוביץ', זמר שהוא בעצם איש עסקים שמנסה לשחזר ובהצלחה רבה את סגנון ימי ה'פרחי'. בפנים הלהיט 'ישמח משה'

יוסי בלוך, י' באב תש"ע - 21/07/2010 10:29

שלום מושקוביץ, יליד אנטוורפן בלגיה, נכד למשפחת חזנים דגולים וידועי שם, הבין כמו כל מי שמתעסק במוסיקה שלא ניתן להתפרנס ממוסיקה בלבד, לכן, למחייתו הוא מתעסק בתחום ייצור תכשיטי זהב בעיצובים ייחודיים.

לצד מקצוע הצורפות מושקוביץ כתב והלחין מאות שירים במהלך השנים, "הבחורים בישיבה היו שרים את השירים שלי בכל ליל שישי", הוא מגלה, השירים הצטברו במגירות מהם יצר אלבום משובח של ממש. "אני מאזין אובססיבי למוסיקה טובה, בזמן האחרון ראיתי שחסרים שירים עם הרגש והיופי שהיו בזמנים הטובים של המוסיקה החסידית והתמלאתי חשק לקחת את המוסיקה שלי להלביש לה עטיפה ולהוציא אותה החוצה", אומר מושקוביץ.

אלבומו המלא ייקרא 'התלהבות'. ההחלטה על השם נפלה תוך כדי העבודה עליו. "מה שמאוד איחד את הנגנים, הייתה ההתלהבות מהמוסיקה, מאופן כתיבת התווים, המילים, הניגונים ועוד, שם, תוך כדי יצירה ועשייה משותפת, נולד השם לאלבום שמרכז בעצם מהותו את הכול לכדי מילה אחת". קונספט האלבום מהווה חידוש בעת הזאת: המקהלה החסידית נשמעת כמו "פרחי" של שנות השבעים בשילוב זמרים ידועי שם. "מהו שיר טוב? זה שבשמיעה ראשונה מתחשק לשיר אותו, בשמיעה שנייה כבר שרים...", מסביר מושקוביץ.

"כדי שכולם יוכלו להתלהב", יהיה האלבום מגוון, יכלול סוגי מבטא שונים וסגנונות מוסיקאלי רחב. השיר הראשון שיוצא לתקשורת נקרא ישמח משה, שיר המייצג את רוח האלבום – מקצב ים תיכוני, אך מושר בהברה חסידית המשלבת בתוכה רגש יהודי ומביאה לידי ביטוי מוסיקה מעניינת "ומאחדת". את השיר שרים יחד אברימי רוט וילד הפלא יענקי ברמץ.

השיר כאמור הולחן, הופק ועובד על ידי שלום מושקוביץ, שם עולה בתחום ההלחנה והעיבוד.

האזנה עריבה!

/Data/Events/Yismach Moshe.mp3