יום ראשון י"ד בשבט תשפ"ג 05/02/2023
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

מוזס נפגש מיוחד עם מנהלי מוסדות ויז'ניץ

ח"כ ר' מנחם אליעזר מוזס, קיים מפגש ראשון מסוגו של מנהלי מוסדות ויז'ניץ ברחבי הארץ. ח"כ מוזס סקר את פעילותו בעזרה למוסדות וקרא לפנות אליו בכל בעייה

ישראל אייזן, ג' באב תש"ע - 14/07/2010 14:29
מפגש מיוחד וראשון בסדרה, קיים ח"כ ר' מנחם אליעזר מוזס, עם פורום מנהלי מוסדות ויז'ניץ מכל רחבי הארץ. הישיבה התקיימה בכנסת ונועדה להוות פורום מקצועי קבוע שיציף את בעיות החינוך במוסדות ויציע רעיונות והצעות ייעול לקידום המערכת ולסנכרון בין המנהלים בשטח לנציגות הפוליטית.

בישיבה השתתפו הרב יעקב ישעיה ורטהיימר יו"ר איגוד מוסדות ויזניץ, הרב יצחק זיידה מנהל המוסדות בני ברק, הרב דוד אריה וינברגר מבני ברק, הרב חיים מאיר ויזל מנהל המוסדות במודיעין עילית, הרב גדליה דוד ולצר מנהל מוסדות באשדוד, הרב אברהם נח גוטמן מנהל מוסדות באשדוד, הרב דוד זיידה מנהל המוסדות בביתר, הרב דוד יונה וייס חבר  הנהלת המוסדות בבית שמש.

בפתח דבריו, אמר ח"כ הרב מוזס כי הוא נשלח לכנסת כדי לייצג את הציבור ולסייע בקידום יוזמות לטובת הציבור החרדי בכלל ומוסדות החינוך בפרט. הוא סקר בפני הנוכחים את פעילותו הפרלמנטרית, תוך מתן הדגשים על פעילויות לטובת הכלל בועדות הכנסת ובהליכי החקיקה, מול פניות הציבור וסוגיות בוערות הנוחתות על שולחנו בהתאם לסדר היום הציבורי. הוא קרא למנהלים להפנות אליו כל סוגיה או בעיה הדורשת טיפול.

המפגש היה פורה ומחכים כאשר הנוכחים תרמו אחד לשני תוך החלפת מידע וקבעו יעדים.  המנהלים הציגו את הבעיות העיקריות עימם עליהם להתמודד בימים אלו כמו נושא רשיונות למוסדות חינוך, דרישות משרדי הממשלה, תקציב הישיבות הקטנות, בעייתיות תקציב גני ילדים במוכר שאינו רשמי, ושמעו מח"כ הרב מוזס כי יתייחס אל כל נושא שהועלה בישיבה.

סוכם כי הפורום ימשיך ויקיים מפגשים על בסיס קבוע, כאשר גם בין המפגשים ישמרו על קשר רציף שיתרום לטיפול מיידי בבעיות אקוטיות, אם תיווצרנה.

[]