יום שישי ט"ז באייר תשפ"ד 24/05/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

הרב אייכלר: "הגיעה העת לעשות הסברה יהודית"

פרשית עמנואל כנראה מאחורנו - כעת שלב המסקנות: יו"ר המרכז להסברה יהודית, ר' ישראל אייכלר, אומר: "אילו היינו משקיעים כסף ואנרגיות בימי שגרה לא היינו מגיעים למצב אליו הגענו בשבועות האחרונים"

יוסי בלוך, י"ח בתמוז תש"ע - 30/06/2010 15:39
מידי תקופה, בעיקר בעיתות משבר כאשר נושאי דת ומדינה מתנגשים חזיתית, צף ועולה נושא ההסברה לכותרות. החלטת בג"ץ האחרונה אשר עסקה בסוגית קבלת הסכם הפשרה בין העותרים להורי התלמידות, מעלה כמה תהיות בנוגע ליחסי הגומלין של התקשורת עם הממסד המשפטי.

בפאנל הסברה מרתק ומיוחד, שיתקיים בשבוע הבא בתערוכת 'ערך מוסך' מבית 'פרוג', יישבו זה לצד זה, מקצוענים שונים בתחום ההסברה, במטרה לעשות סדר בנושא הטעון, הלא הוא 'הסברה יהודית'.

האם ההסברה החרדית המאסיבית בערוצי התקשורת הכלליים בימי מאסר עמנואל, היא זו שדחקה אותם להבין את המסרים של העצרת החרדית שנערכה ביום המעצר והמחאה שהתקיימה בשערי בית הכלא מעשיהו?

"הכול התחיל בשל היעדר הסברה חרדית אינטנסיבית", אומר יו"ר 'המרכז להסברה יהודית' הרב ישראל אייכלר שאף ינחה את פאנל ההסברה. "אילו היו עושים מעשה בנושא אחת ולתמיד, ומשקיעים כסף ואנרגיות כדי שההסברה היהודית תפעל גם בימי שגרה, לא היינו מגיעים למצב שביר כמו זה שנתקלנו בו בשבועות האחרונים".

עוד מסביר הרב אייכלר כי "מאז תחילת פרשת עמנואל אי-שם לפני שלש שנים, היו צריכים לתת תשובות מספקות על כל השאלות שנותרו ללא מענה, וכך היינו מגיעים לפתרונות הרבה יותר טובים, הרבה לפני שהפרשה הגיעה לבג"ץ. עלינו להבין כי העובדה שבית המשפט קיבל את הצעת הפשרה ושחרר את העצורים לביתם, זה לא אומר שההסברה ניצחה. אדרבה, עובדה זו רק מחזקת את הטענות שצריכים לעשות הסברה נכונה מראש, בצורה שיטתית וקבועה, ולא בצורה 'שלימזלית' כדי לכבות שריפות. במצב שנוצר לקח לנו יותר מידי זמן לשכנע ולהסביר".

אין ספק כי הלקח החשוב ביותר מהפרשה האחרונה הוא היכולת למלא את החלל שנוצר בתקשורת ברגעים כאלו. "בזמנים בהם אין מה לכתוב, התקשורת ממציאה את עצמה וממחזרת טענות שלא היו ולא נבראו כנגד החרדים", אומר הרב אייכלר. עובדה זו הביאה את מנהלי 'פרוג' ליזום תערוכת קריאייטיב בה ינסו המשתתפים 'לכסות' את החלל הזה. תחת הכותרת "אם לא נסביר נפסיד" תתקיים התערוכה הקריאטיבית ביום העיון 'ערך מוסף 3' מבית 'פרוג', יחד עם 'המרכז להסברה יהודית' בראשותו של הרב ישראל איכלר.

יום עיון שייערך ביום שלישי בשבוע הבא, יוקדש השנה להרצאות מומחים מתחומי העיצוב והמולטימדיה בחציו הראשון, כאשר חציו השני יוקדש לנושא ההסברה, בו יופיעו לראשונה מיטב מומחים לאסטרטגיה ומיתוג אשר יעבירו סדנאות והכשרה מקצועית, איך ניתן להעביר מסרים ישירים אל קהל היעד, הצרכנים.