יום חמישי י"ב בתמוז תשפ"ד 18/07/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

2 מ'אסירי עמנואל' שוחררו לסעודת אירוסין

שמחת אירוסין שמחה במיוחד התקיימה אמש בבני ברק. מה שונה מתמיד? אבי הכלה ובנו הם 'אסירי בג"ץ' בחופשה מכלא מעשיהו - מה שהפך אותם לחתני השמחה... ישראל אייזן השתתף בשמחה ומגיש לכם רשמים מההתרגשות העצומה

ישראל אייזן, י"א בתמוז תש"ע - 23/06/2010 15:52
אמש (ג') עברתי בדרכי לביתי ליד אולמי 'שמח תשמח' בקרית סאטמאר בבני ברק, לאחר שראיתי התקהלות במקום, בבירור קצר העלה כי במקום נערכת שמחת האירוסין למשפחות גליקזאהן חסידי קרעטשניף, ומשפחת נעימי מעמנואל. אבל... המחותן הראשי הוא לא החתן, אלא - אבי הכלה - הרב נעימי שליט"א, מאסירי הבג"ץ מעמנואל ששוחרר לרגל האירוע, בעקבות כך שבתו הכלה, ניצולת פעולות איבה - בעקבות כך נעתרו אפילו שופטי בג"ץ שגילו לאורך כל הדרך יחס של אטימות מוחלטת ושחררו את האב ואת אחי הכלה, שגם הוא אסיר בג"ץ. 
 
הגעתי למקום ראיתי את המחותן רוקד עם אברך חסידי בהתלהבות עצומה, אחד מהנוכחים סיפר לי שהוא מנהל בשותפות עם הרב נעימי את קופת הצדקה של עמנואל. והסביר לי בטוב טעם שיש בעמנואל קופת צדקה אחת שווה לחסידים, ליטאים, וספרדים - כאחד. השני שכבר גר בעמנואל למעלה מ-25 שנים, מספר שפתח תלמוד תורה ספרדי, ולמרבה ההפתעה, העזרה הכי גדולה שהוא קיבל היה דווקא מחסידי סלונים 'הגזעניים'.
 
במהלך השמחה השתתף כ''ק האדמו"ר מקרעטשניף שליט''א שדיבר בהתרגשות עצומה ואמר: 'בשמחה כזאת אפשר לראות את האחדות בין ספרדים ואשכנזים'.
 
במהלך השמחה עברו כל הזמן אנשים רבים שאינם קשורים ישירות לשמחה שבאו רק לאחל 'מזל טוב' למחותן ולהביע הזדהות עימו.
 
בסיום האירוע ליוו הקהל את 'אסירי עמנואל' ששוחררו למס' שעות, עם השיר 'ציון הלא תשאלי לשלום אסירייך' במשך דקות ארוכות, בניצוחם של בעלי המנגנים, הרב משה מרדכי (מונה) רוזנבלום ור' משה צבי וינטרוב.

תמונות מהאירוע המרגש:

חדשות 24
  [צלם]

חדשות 24
  [צלם]

חדשות 24
  [צלם]

חדשות 24
  [צלם]

חדשות 24
  [צלם]

חדשות 24
  [צלם]

חדשות 24
  [צלם]

חדשות 24
  [צלם]

חדשות 24
[צלם]

חדשות 24
  [צלם]

חדשות 24
  [צלם]

חדשות 24
  [צלם]

חדשות 24
  [צלם]