יום שלישי ח' בניסן תשפ"ד 16/04/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

האלפים זעקו 'עוצו עצה ותופר' -תמונות

תחת הסיסמה 'ה' מלך' ובראשות מרנן ורבנן גדולי ישראל השתתפו מאות אלפים בעצרות מחאה ענקיות כנגד הבג"ץ המנסה לקעקע את חומת היהדות ובתמיכה בהורי התלמידות מעמנואל שנכנסו למאסר עקב הוראת בג"ץ. למרות מסע ההפחדה החילוני, עצרות הענק עברו בשקט מופתי

ישראל אייזן, ה' בתמוז תש"ע - 17/06/2010 18:46
תחת הכותרת 'ה' מלך ה' מלך.. ה' ימלוך לעולם ועד' ומול קרני שמש קופחת התכנסו כ-200,000 איש - עמך בית ישראל ל'אם כל העצרות' במחאה על פסיקת בג"ץ ובברכה חמה ותמיכה בעקבות ההורים מהמגמה החסידת בבית הספר 'בית יעקב' בעמנואל שעשו את דרכם לכלא מעשיהו.
 
בעצרת שהתקיימה בבני ברק במרפסת סמינר גור ברחוב חזון איש פינת רחוב הרב לנדא הגיעו מרנן ורבנן גדולי ישראל, הגראי''ל שטיינמן, הגר''ש וואזנר, הגר''ח קנייבסקי, הגר''מי ליפקוביץ, וכ''ק מרנן האדמורי''ם מויז'ניץ, גור, צאנז, סאדיגורא, מודז'יץ, מחנובקא הרה''צ רבי ישראל הגר ורבי מנחם מנדל הגר, ועוד עשרות רבנים, ראשי ישיבות, אדמורי''ם ויושבי על מדין. על פי ההערכה השתתפו בעצרת כ-100,000 איש.
 
פרקי תהילים וקבלת עול מלכות שמים נשמעו על ידי הגרש'''י בורנשטיין ר''י קרית מלך' בבכי קורע לב ובהתרגשות עצומה. לאחריו דיבר הרב אליהו ביטון נציג ההורים שהולך לשבת במאסר ביחד עם ההורים במגמה החסידית.
 
לאחר מכן נשמע בקשב רב משאו של מרן בעל ה'שבט הלוי', הגר''ש וואזנר שזעק בדבריו כי 'נפל דבר בישראל'. לאחר מכן נשא דברים הגרב''ד פוברסקי ר''י פוניבז' שדיבר בקצרה.
 
בסיום העצרת התפזרו האלפים בשירת 'עוצו עצה ותופר' כשהם מלווים את ההורים עד לכביש גהה שם הם עלו לאוטובוסים לכיוון ירושלים אליהם שם הצטרפו להורים שנסעו לירושלים.

בירושלים התקיימה עצרת ענק בהשתתפות למלעלה מ-200,000 איש, כשחלק מהמפגינים הגיעו מהעצרת שנערכה קודם לכן בבני ברק. מאות האלפים ליוו את ההורים הגיבורים למגרש הרוסים דרך רחובות ירושלים, כשהם מלווים במרנן ורבנן בראשות מרן הגרי"ש אלישיב וגאב"ד ה'עדה החרדית' הגרי"ט ויס, הגר"ש אויערבך, הגר"ד בצרי ועוד אדמור"ים, רבנים וראשי ישיבות.

במהלך העצרת, קיבל על עצמו עול מלכות שמים המקובל הגר"ד בצרי, לקול קריאות ההמון "ה' הוא האלוקים". בהמשך נאמרו סליחות בקהל כמנהג עדות המזרח.

במגרש הרוסים נוצר עיכוב ממושך בכניסת ההורים לבית הכלא עקב ההמולה הרבה והדוחס. בעקבות זאת נאלצו ההורים לאחר את כניסתם לכלא בניגוד להוראות בג"ץ.

במקום חיכו גם ילדיהם של ההורים האסורים ונראו גם מחזות קורעי לב של ילדים מיבבים בבכי תמרורים עקב כניסת הורים לכלא.

היה זה יום גדול לה' ולחושבי שמו.
 
ה' הוא מלכנו!
טוג
  [צלם]

טוג
  [צלם]

טוג
  [צלם]

טוג
  [צלם]

טוג
  [צלם]

טוג
  [צלם]

טוג
  [צלם]

טוג
  [צלם]

Flash 90
  [צלם]

Flash 90
  [צלם]

Flash 90
  [צלם]

Flash 90
  [צלם]

Flash 90
  [צלם]

Flash 90
  [צלם]

Flash 90
  [צלם]

Flash 90
  [צלם]

Flash 90
  [צלם]