יום שישי ט' בניסן תשפ"ג 31/03/2023
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

מוסקבה: שמונה הוסמכו לרבנות

באירוע חגיגי ומרגש במוסקבה הוענקו כתבי סמיכה לרבנות לשמונה רבנים חדשים שהוסמכו לרבנות בישיבת "תומכי תמימים ליובאוויטש - מוסקבה"

ישראל אייזן, כ"ז בסיון תש"ע - 09/06/2010 17:34
אש התורה בוערת במוסקבה. אירוע חגיגי, גדול ומרגש התקים במוסקבה בירת רוסיה, לרגל טקס הענקת "כתב סמיכה לרבנות" לשמונה רבנים חדשים. הרבנים, הם תלמידים נבחרים מישיבת "תומכי תמימים ליובאוויטש - מוסקבה" הוותיקה, שהוסמכו לרבנות במסגרת מחלקת הלימודים לרבנות שע"י הישיבה. כאשר כבר כיום פועלים בכל מדינות חבר העמים, עשרות רבנים ושולחים, בוגרי הישיבה. 

התלמידים נבחנו ע"י הרבנים הגאונים שליט"א: הרה"ג רבי בערל לאזאר רבה הראשי של רוסיה, הרה"ג ר' יצחק יהודה ירוסלבסקי מרבני העיר קרית מלאכי, הרה"ג ר' מנחם מענדל גאלדבערג ראש הישיבה, והרה"ג ר' דוד רוזנצוייג ראש מחלקת הלימודים לרבנות שע"י הישיבה.

האירוע התקיים סביב שולחנות ערוכים, בראשות הרבנים המסמכים ובהשתתפות תלמידי הישיבה ורבים מבוגריה, רבנים, ידידי הישיבה ותומכים נכבדים.

הרב הראשי לרוסיה, הגר"ב לאזאר, נשא את הנאום המרכזי, בו הזכיר את העובדה שהישיבה הוקמה על פי הוראה מיוחדת ובלתי רגילה של הרבי מליובאוויטש, והביע התפעלותו משגשוג הישיבה והצלחתה המופלאה בשנים האחרונות מחיל אל חיל, ומבקיאותם הנרחבת של התלמידים המוסמכים. הרב הראשי עמד בדבריו על מספר נקודות מרכזיות הנוגעות במיוחד לשליחות ורבנות בקהילות קודש בחבר העמים.

האורח, הרב ירוסלבסקי, בירך את הרבנים החדשים, והזכיר את העובדה שכל אחד מהם הינו מוסמך חמישי במספר מכבוד קדושת האדמו"ר הזקן בעל התניא והשלחן ערוך.

כידוע, הרב ירוסלבסקי הוא בין היחידים שזכו לקבל סמיכה לרבנות מרבה הראשון של כפר חב"ד, הרב שניאור זלמן גרליק ע"ה, שהוסמך לרבנות ע"י הרב הירש בער ע"ה רבה של  ויטבסק, שקיבל סמיכה מאת הרה"ג הרב יצחק אייזיק ע"ה בהר"ד מויטבסק, שהיה היחיד שזכה לקבל סמיכה לרבנות מאת כבוד קדושת אדמו"ר הזקן בעל התניא והשלחן ערוך זצוקללה"ה נבג"מ זי"ע.

בשם הנהלת הישיבה נשא דברים המשפיע הרה"ת זושא גורליק. בשם הורי התלמידים דיבר הרב דוד קרפוב. ואת ברכת ידידי הישיבה הביא ברגש רב ר' ברוך בנציון גורוביץ מידידי הישיבה. הנחה את האירוע בכשרון ובטוב טעם הרב לוי יצחק דרוץ ר"מ בישיבה.

נציג התלמידים הרבנים המוסמכים הרב מנחם מענדל סלונימסקי, ערך סיום מסכת. והודה בשמו ובשם חבריו להנהלת הישיבה ולשלוחים הרבנים, בערי מגוריהם שבזכותם הגיעו לישיבה, והביע את תקוותו לזכות לנצל את ידיעותיהם בפועל בשדה השליחות והרבנות ובהפצת תורה ויהדות.

את כתבי הסמיכה לרבנות קיבלו התלמידים הרבנים החדשים: הרב אשר תומרקין, הרב אברהם גרישין, הרב דוד קרפלביץ, הרב יעקב קרפוב, הרב יעקב קצלמן, הרב מנחם מענדל סלונימסקי והרב פסח מירוב .

באותו מעמד הוענקו תעודות גם לתלמידים נוספים בישיבה, אשר השתתפו במסגרת מיוחדת שהתקיימה בשעות הפנויות מסדרי הישיבה, ועברו בהצלחה מבחנים והתמחות בכתיבת סת"ם ובהלכות כשרות.