יום שני י"א בסיון תשפ"ד 17/06/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

רוצחים: האברך יהודה בנימין סיטון ז"ל

שמונה חודשים לאחר שקיבל 'מכות רצח' מהשוטרים, נפטר בצהרי היום ב'תל השומר' האברך ר' יהודה בנימין סיטון ז"ל, כשהוא מותיר אחריו 11 יתומים. השאלה שתוצג לביהמ"ש: האם נפל במנוסתו מאלות השוטרים, או שמכת האלה בראשו הביאה אל מותו האכזרי

אוריאל סבן, כ"ד בסיון תש"ע - 06/06/2010 17:04

שוב טרגדיה קשה בעיר בני ברק: בבית החולים 'תל השומר' נפטר בשעה האחרונה הרב יהודה בנימין סיטון ז''ל,  לאחר כמעט תשעה חודשים של סבל וייסורי איוב. המנוח ז"ל אושפז בבית החולים במוצאי חג שמחת תורה, לאחר שנפצע אנושות בעת שנקלע לעימות בין השוטרים לנוער שוליים בירושלים.

המקרה הקשה אירע לאחר שבמוצאי חג שמחת תורה האחרון נסע ר' יהודה לחגוג בשכונת מאה שערים בירושלים את סיום חג הסוכות בהקפות השניות המסורתיות בישיבת המקובלים 'אהבת שלום', כשבסיומן הוא נתקל בכח יס''מ שהיה בדרכו להשליט סדר בעקבות התפרעותם של נערי שוליים שהשליכו חזיזים ודינמיות במוצאי החג בשכונה.
 
הרב סיטון ז''ל שנקלע לאזור, קיבל 'בטעות' מכת אלה בראשו משוטר יס''מ, נמלט מן המקום לחצר ספריית חב''ד ברחוב שטראוס שהיתה חשוכה, שם נפל מגובה רב ונפצע באורח קשה מאוד, כשהוא סובל מפגיעות ראש קשות ואושפז בבית החולים כשהוא מורדם ומונשם.
 
דבר פציעתו פורסם מיד ברחוב החרדי, והציבור נקרא להתפלל לרפואתו. בעצת הרבנים, הוסף לשמו השם 'חזקיהו', ורבים התפללו להחלמת הרב חזקיהו יהודה בנימין בן רחל לרפוא"ש, אך נגזרה הגזירה והיום (א'), חודשים רבים לאחר האירוע הקשה, השיב הרב סיטון ז''ל את נשמתו ליוצרה כשהוא בן 56 בפטירתו.

הותיר אחריו 11 ילדים יתומים שנותרו ללא אב ומשענת.

מסע הלוויתו ייצא בשעה 17:45 אחה"צ מביתו, רחוב עמוס 10  שבבני ברק בדרכה להר המנוחות, שם ייטמן למנוחת עולמים.
 
לטענת משפחתו, הרב סיטון לא נפל מגובה, כי אם ספג פגיעה ישירה. הגרסאות אמורות להתברר בבית המשפט.

ת.נ.צ.ב.ה

 1. 2. הבת הקטנה טרם נישאה. ממש ללמוד ממסירות המשפחה במהלך כל החדשים. [לל"ת]
  פ. 07/06/2010 15:55
 2. 1. הרב יהודה סיטון
  דורה 06/06/2010 17:46
  הוא בן 63 וחיתן את כל ילדיו