יום שישי ט' בניסן תשפ"ג 31/03/2023
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

"בתי האבות מכלים את זמן הקשישים בהבלי העולם"

הגר"י הגר שהתכבד בקביעת המזוזה בבית דיור מוגן לקשישים 'ערוגות הבושם', הראשון מסוגו בבני ברק, מתח ביקורת על "אותם בתי קשישים המכלים את זמנם של קשישים בהבלי העולם..."

יעקב קליין, כ"א בסיון תש"ע - 03/06/2010 10:37
"עד ירכה...עד פרכה...כמראה אשר הראה ה' את משה כן עשה את המנורה...שיכון ויז'ניץ שהוקם על ידי סבי האדמו"ר ב'אמרי חיים' זצ"ל שהניח את היסודות לתורה וחסד בקריה הפך ברבות הימים לסמל של תורה ויראת שמים ועשיית חסד בידי אבי שיבדלח"א, האדמו"ר שליט"א, ולסמל של אחזקת תורה על ידי המוסדות הנלווים שהוקמו בשיכון. ב"ה אנו חונכים היום בית דיור מוגן לקשישים שאמנם 'מתן שכרה בצידה' אך יהווה מודל למוסד נוסף שחוט של חסד ואחזקת התורה משוך על פניו בשיכון" – כך אמר הרה"צ רבי ישראל הגר שליט"א בטקס חנוכת הבית בבית דיור מוגן לקשישים, 'ערוגות הבושם', ראשון מסוגו בבני ברק, שנערך בסוף השבוע בשיכון ויז'ניץ בעיר. בטקס השתתף ראש ישיבת ויז'ניץ, חתב"נ כ"ק מרן האדמו"ר מויז'ניץ, הגאון רבי מנחם ארנסטר שליט"א.

הגר"י הגר שהתכבד בקביעת המזוזה בפתח הבניין המפואר אמר כי יש ללמוד מדרך התנהלותם של האברכים שהקימו את בית הדיור המוגן לקשישים ה"ה הרה"ח ר' ירחמיאל פרל ושותפו, הרה"ח ר' אהרון רוזנשטיין הממלאים לא רק בתוכן גשמי ראוי את זמנם וחייהם של אותם קשישים המתגוררים במקום אלא ממלאים את חייהם וזמנם של הקשישים גם בתוכן רוחני, בשיעורי תורה ובהרצאות ובפעילות תורנית ראויה.

הגר"י הגר מתח ביקורת קשה נגד אותם בתים לקשישים וזקנים המכלים את זמנם של הזקנים בדברי הבלי העולם במקום לצקת להם תוכן רוחני כיאה לבית של חסד המתנהל על פי דרך התורה והחסידות. הגר"י הגר ערך 'טיש' לחיים קצר שבו השתתפו מנהלי ותומכי מוסדות ויז'ניץ. מייסדי 'ערוגות הבושם' ובני המשפחות ושוחח עם כמה מהקשישים המתגוררים במקום. 

טוג
  [צלם]

טוג
  [צלם]

טוג
  [צלם]

טוג
  [צלם]

טוג
  [צלם]

טוג
  [צלם]

טוג
  [צלם]