יום שישי ט"ז באייר תשפ"ד 24/05/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

סיביר: החוק אוסר נסיעה שבת

לא ייאמן: תמרורים חדשים שהוצבו בסיביר, אוסרים על תושבי העיר אירקוצק את החנייה בשטח בית הכנסת ביום השבת. אין חנייה לרכבים בשבת ליד בית הכנסת. התושבים הגויים: אין שום בעיה

ברוך בלוי, כ' בסיון תש"ע - 02/06/2010 11:21
צעד מפתיע: דווקא בסיביר הקומוניסטית לשעבר, התגייסה הרשות המוניציפאלית למאבק על שמירת השבת. עיריית העיר אירקוצק שבסיביר הציבה השבוע תמרורים בחזית בית הכנסת במרכז העיר, המורים על איסור חניית רכבים בשבת, בכל חזית בית הכנסת!

הנציגות הרבנית במקום מרוצה מן המהלך, רבה של אירקוצק ושליח חב"ד הרב אהרן הכהן ווגנר אמר, כי "היוזמה, כמו הביצוע, הם של עיריית אירוקצק, העומדת במשך כל ימות השנה לצידה של הקהילה היהודית המתפתחת בעיר".

דיירי הרחוב והעוברים ושבים הגיבו בחיוב, זאת בהמשך למרקם והיחסים הטובים השוררים בעיר בין היהודים ותושבי העיר והסכימו שלא להחנות את רכבם באזור בית הכנסת בכל שבוע, מיום שישי אחה"צ ועד מוצאי שבת, כפי שמורים התמרורים החדשים.

הקהילה היהודית באירקוצק כוללת היום בית כנסת מרכזי, מוסדות חינוך "אור אבנר" מיסודו של הנגיד ר' לוי לבייב ומוסדות רווחה וחסד.