יום חמישי ח' בניסן תשפ"ג 30/03/2023
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

בקהילת 'מאקווא' יתוועדו בהונגריה

לרגל יום ההילולא של הרה"ק בעל ה'אהל משה' זי"ע שיחול ביום ראשון י"ז בסיון, השבת תתקיים במקום שבת התאחדות בראשות כ"ק הגה"צ גאב"ד מאקווא שליט"א

ישראל אייזן, ט"ו בסיון תש"ע - 28/05/2010 12:14
במלאות ט''ו שנים להסתלקותו של הרה''ק בעל ה'אהל משה' ממאקווא זי''ע, תתקיים התוועדות עולמית בעיר מאקווא שבדרום הונגריה שם טמון בעל ההילולא זי''ע שהיה מגדולי וצדיקי הונגריה בדור הקודם ומהלוחמים למען היהדות הנאמנה.
 
טיסות מיוחדות יצאו לכיוון הונגריה שם תתקיים השבת (בהעלותך) שבת התאחדות בראשות כ''ק הגה''צ גאב''ד מאקווא שליט''א. האורחים יתאכסנו בבינין 'הכנסת אורחים' החדש שנבנה בסמוך לבית המדרש העתיק, שם גם ייערכו 'השולחנות' בראשות גאב''ד מאקווא ונכדיו שיבלחט''א, שישאו מדברותיהם במהלך כל השבת.
 
בפתח השבוע הבא, ביום ראשון בצהריים, תתקיים תפילת רבים בציונו הק', ולקראת ערב יערוך כ''ק גאב''ד מאקווא את שולחנו הטהור. בצוואתו כתב כי: "מי שיבוא על קברו ויבכה בדמעות שליש שרוצה לשוב בתשובה בודאי אסייע בידו, וכל מי שיעשה דבר לתיקון נשמתי אני מבטיח שלא ילך מהעולם בלי תשובה שלמה".
 
בית המדרש העתיק שופץ ושוחזר במדויק ביוזמת הוועד העולמי של מאקווא בראשות היו''ר הרב דוד מרגלית, בשנה האחרונה יצא לאור במהדורה נוספת הספר 'אהל משה' על סוגיות הש''ס וכן שו''ת בהלכה.
 
זכותו של בעל ההילולא תגן בעדנו ובעד כל ישראל אכי''ר.