יום שלישי ח' בניסן תשפ"ד 16/04/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

שוחרר האדמו"ר מקהל חסידי י-ם

לאחר שעות של מעצר שערורייתי ומחוצף, והבערת ירושלים באש מחאה, משוחרר בדקות אילו על ידי בית המשפט האדמו"ר מקהל חסידים ממעצרו, לאחר שהגיע יחד עם קהל חסידיו למחות מקירות ליבו על החילול של עצמות בית הקברות בעכו. השחרור על רקע איומי העדה החרדית: "ירושלים תבער", כך בשיחה עם 'טוג'

ישראל אייזן, י"א בסיון תש"ע - 24/05/2010 18:52

תפנית: ברגעים אילו משוחרר לביתו האדמו"ר מקהל חסידי ירושלים, הרה''צ רבי אהרן חנון שליט''א, שנעצר במתחם בית הקברות ביפו. האדמו"ר הגיע להשתתף עם בני קהילתו בהפגנות המתקיימות החל משעות הבוקר, שם מפגינים עשרות אברכים תושבי ירושלים ובית שמש על חילול כבוד המת המחפיר, שמתחולל במקום, וכל זאת - עבור כסף ופיתוח נדל"ן. האדמו,ר שוחרר זה עתה לאור איומי העדה החרדית, כי ירושלים תבער כפי שלא בערה מעודה, אם לא ישוחרר האדמו"ר. כאמור, ברגעים אלו נראה כי הבינה שבה לשכון בראש השופטים והמערכת המשטרתית, שהחליטו על שחרורו של האדמו"ר, יחד עם הרב שמעון שישא, שנעצר אף הוא, בשיא החוצפה.
 
החל משעות הבוקר נעצרו במקום קרוב לשבעים מפגינים, כששיא ההתעמרות היתה עם מעצרו של האדמו''ר מקהל חסידי ירושלים, שהגיע למקום יחד עם קהל עדת חסידיו  למחות נגד חילול הקברים המתמשך. המעצר היכה בהלם את שורות הציבור החרדי. 
 
עם היוודע דבר מעצרו של האדמו"ר, החלה סערה בירושלים, וגורם בכיר ב'עדה החרדית' ציין בפני טוג, כי "אם לא ישוחחר האדמו''ר ירושלים תבער", מה שכבר קורה כעת בצומת כיכר השבת, ברחוב שמואל הנביא וכן ברחוב נהר הירדן בבית שמש.
 
יחד עם האדמו''ר נעצרו עוד גם הרב שמעון שישא מחסידות תולדות אהרן, שכאמור, שוחרר אף הוא כעת, וכן הרב היימליך ראש כולל סאטמאר בירושלים, ובנו של ר''י סאטמאר בב''ב הרב מייזליש.

הגזרה מתחממת - זה ברור, אך נראה כי יש מי שהתחמם יותר מדי. לעצור אדמו"ר? זה כבר עובר כל גבול.