יום ראשון י"ז בסיון תשפ"ד 23/06/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

מנהטן זועמת: רק ישראל מחללת כבוד המת

בעצרת אלפים שהתקיימה במנהטן, נישאה השאלה המנסרת: כל אומות העולם לא העזו להזיז קבר אחד ממקומו, ורק ישראל מחללת בבזיון מחפיר את כבוד המתים. "ברומי לא, בישראל - כן!"

ברוך בלוי, ז' בסיון תש"ע - 20/05/2010 13:24

"רומי לא - ישראל כן!": בהפגנת אלפים שנערכה במנהטן, העלו תושביה החרדים של ארצות הברית את השאלה הנוקבת: כיצד ייתכן שבכל העולם הגויי לא מעיזות אומות העולם לחלל את כבוד המתים, ואילו רק ישראל, אשר היתה אמורה לצעוד על פי חוקי ההלכה היהודית, המאמינה בההישארות הנשמה ובשימור כבוד המת, חוללו הקברים בבזיון מחפיר?

ההפגנה, שהתקיימה לאור קריאת גדולי ישראל, בהשתתפות אלפים מחסידי סאטמאר במנהטן ובוויליאמסבורג, ניתלו שלטי ענק, שחידדו את התמיהה. בשלטים נקראה עזרה דחופה למשבר הקברים בישראל, כשבהם נערכה ההשוואה המחודדת בין כל אומות העולם לישראל.

"באמריקה - לא" יותר חילול שכזה, "בצרפת - לא, באיטליה - לא" ורק "בישראל - כן!"

בעצרת נשאו דברים הרה"ח ר' משה דוד ניידרמן הי"ו,  יו"ר התאחדות הקהלות החרדית בוויליאמסבורג, הרה"ח ר' יצחק גרינפלד הי"ו, מראשי העסקנים בניו יורק, הרה"ח ר' מרדכי בריל הי"ו, מגדולי עסקני היהדות החרדית,  הרה"ג ר' אריה צבי טאוב שליט"א, אבדק"ק בייהוץ בקרית יואל, וראש הכולל סאטמאר וויליאמסבורג (תהילות יואל), הרה"ג ר' מנחם ארי אונגאר שליט"א, אבדק"ק שדה משה דנייטרא, בורו פארק, וראה"כ שדה חמד וכן הרה"ח ר' אלעזר אלימלך שטרן הי"ו.
  
גם מירושלים הגיעו העסקנים: הרה"ג ר' מנחם מענדל דווידוויטש שליט"א, ראש הכולל 'אמרי אש' בני ברק והרב יעקב חנון שליט"א, מגדולי העסקנים בירושלים לזעוק את זעקת המתים.