יום חמישי י"ב בתמוז תשפ"ד 18/07/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

ביוזמת 'לאומית שירותי בריאות' ו'איחוד הצלה': מוקד רפואי בדרך לכותל לאורך החג

*מרכז רפואי 'מאה שערים' ברחוב שבטי ישראל פינת מא"שיאוייש בכונני 'איחוד הצלה' נכרים *המרפאה תיתן טיפול רפואי לאורך כל ליל שבועות עד שעות אחר הצהרים למחרת

ישראל אייזן, ד' בסיון תש"ע - 17/05/2010 16:17
ביוזמה משותפת של 'לאומית שירותי בריאות' וארגון 'איחוד הצלה', תיפתח השנה בחג השבועות מרפאת חירום במרכז הרפואי מאה שערים של 'לאומית' ברחוב שבטי ישראל פינת רחוב מאה שערים בירושלים, המרפאה תהיה פתוחה לאורך כל הלילה עד שעות אחר הצהרים של החג, כאשר את המוקד הרפואי במקום יאיישו כוננים נכרים.

המרפאה נמצאת בציר מרכזי בו עושים אלפים את דרכם לכותל במהלך החג. המרפאה תשרת גם את ציבור האנשים המגיעים משכונות מרוחקות יותר ונזקקים לפעמים לטיפול רפואי. בנוסף, במקום יוצב אמבולנס של ארגון 'איחוד הצלה' המיועד לפינוי לבית חולים במידת הצורך.

הרב זאב קשש ,יו"ר ארגון 'איחוד הצלה': "מדובר בשיתוף פעולה חשוב מאוד לתועלת ציבור המגיעים לכותל שכן עד היום לא היה בכל האזור מרפאה פתוחה במשך כל ליל שבועות שיכלה לתת טיפול רפואי, במידה שאדם נזקק לטיפול היה עליו להגיע עד לכותל המערבי שם טופל, יתרון נוסף במרפאה החדשה שישנם כוננים שאינם יהודים במטרה לצמצם את חילול החג במקרים שאינם מוגדרים כפיקוח נפש ממש".

הרב אפרים רוזנשטיין, מנהל שיווק בלאומית מחוז ירושלים אומר:" לאומית רואה לעצמה זכות גדולה לפתוח את המרפאה עבור ציבור האלפים המגיעים במהלך כל החג לתפילות חג השבועות בכותל, קיבלנו פניות ממס' גורמים ונענינו ברצון ובשמחה לפרוייקט וזאת כחלק מהחיבור של לאומית לקהילה".

יצוין כי גם השנה יתפרסו עשרות כונני 'איחוד הצלה' בכל אזור הכותל המערבי והעיר העתיקה לטפל בכל מקרה שיתרחש, כאשר הכוננים יודעים במדויק היכן מוצב ציוד רפואי מתקדם שהוכן עוד בערב החג.