יום שישי י"ד באדר א תשפ"ד 23/02/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

ברחבת הכותל המערבי נערכים לקליטת רבבות מתפללים במהלך חג השבועות

"הקרן למורשת הכותל" נערכת לקליטתם של אלפי העולים לרגל לתפילת ותיקין ברחבת הכותל ביום חג השבועות. מחיצת ההפרדה תוצב על פני כל שטח הרחבה כולל הרחבה העליונה. הובאו עוד 5,000 כסאות לרווחת המתפללים. היערכות גם להגשת מזון ושתיה לעולים הרבים

ישראל אייזן, ד' בסיון תש"ע - 17/05/2010 15:14
מאז שחרורה של ירושלים לפני 43 שנים, נוהגים רבבות להגיע לתפילת ותיקין ברחבת הכותל המערבי, ורבים אחרים עושים זאת במהלך יום חג השבועות, ובמוצאי החג, בראשותם של אדמו"רים רבנים ואלפי בחורי ישיבות הלומדים בירושלים.

 "הקרן למורשת הכותל המערבי" נערכת מבחינה לוגיסטית בהבאת 5,000 כסאות נוספים ליום זה, בהתקנת שירותים ניידים בצד עזרת הנשים, ובשיתוף עם אש"ל ירושלים שע"י כולל חב"ד בחלוקת שתיה קלה ועוגות לרבבות הצועדים לביתם לאחר תפילת הוותיקין.

המשטרה נערכת בכוחות מתוגברים לאבטח את כל הצירים המובילים אל רחבת הכותל המערבי במשך כל יום חג השבועות ומבקשת מהמתפללים להישמע להוראות השוטרים והמאבטחים.

מחיצת ההפרדה תוצב על פני כל רחבת הכותל המערבי על מנת לאפשר פריסת מנייני התפילה על פני כל הרחבה, כולל הרחבה העליונה ובכך תתאפשר תפילה בכל רחבת הכותל המערבי. יצויין כי בעקבות תרומת ספרי תורה מהודרים בשנים האחרונות, יוקצו לעשרות המניינים ספרי תורה, ואין מחסור בזה, כך שאין צורך לטלטל ספרי תורה לרחבת הכותל המערבי, דבר שהמתפללים נתקשו בעבר וכך נמנעו לקיים מנייני תפילה נוספים.

 ספרי אקדמות וסדר קריאת התורה הודפסו במיוחד על ידי משפחת פאליק מפנמה ומיאמי לטובת מתפללי וותיקין ברחבת הכותל המערבי.

 בתמונה: הכותל המערבי והר הבית במבט מלמעלה